12 Ağustos 2022, Cuma
20.7 C
İstanbul

DeFi’deki Hareketlilik Artarken, Avalanche Fiyatı Son Haftanın En Yüksek Seviyesine Çıktı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Önde gelen akıllı sözleşme platformu Ethereum’a hızlı bir alternatif olan Avalanche ekosisteminin tokeni AVAX, bu sabah erken saatlerde son haftanın en yüksek seviyesi olan 97.02 dolara kadar çıkarak %11 artış yaşadı.

Binance indirim kodu

AVAX daha sonra bir miktar düştü ve bu haberin girildiği esnada 93 dolar civarında işlem görüyordu. Son zamanlardaki artışa rağmen, AVAX, Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 146.22 dolardan hala yaklaşık %35 aşağıda.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Eski Cornell bilgisayar bilimi profesörü Emin Gün Sirer tarafından yönetilen Avalanche, 2020’de piyasaya sürüldü ve Ethereum’a daha ucuz, daha verimli bir alternatif olarak sunuldu. Merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri ve NFT’ler dahil olmak üzere Ethereum ile aynı özelliklerin çoğuna sahiptir.

Piyasaya çıktığı andan beri ağ, özellikle DeFi aktiviteleri için en iyi ağlardan biri görülür. Bir protokolde ne kadar paranın kilitlendiğini ölçmek için kullanılan toplam kilitli değer (TVL) metriğinde Avalanche, yaklaşık 11 milyar dolar ile üçüncü en büyük zincir.

Ethereum şu anda 163 milyar dolarlık büyük bir pazara liderlik ediyor, onu Terra (18 milyar dolar) ve Avalanche (17 milyar dolar) takip ediyor. DeFi Llama’ya göre, tüm zincirlerdeki toplam DeFi pazarı şu anda 211.18 milyar dolar.

blank

Avalanche üzerinde şu anda en büyük DeFi projeleri arasında Aave, merkezi olmayan borsa (DEX) Trader Joe ve Benqi adlı Avalanche kredi protokolü yer alıyor.

Avalanche üzerindeki toplam kilitli değer son 7 günde %4 arttı.

Subnetler

Avalanche’ın yüksek verimine rağmen, yapısı sıkışıklığa ve artan ücretlere karşı henüz bağışıklık kazanmış değil.

SnowTrace verilerine göre, Avalanche üzerinde iş yapmanın maliyeti artan aktiviteye rağmen azalıyor.

İlgili Haber:  Analist: Cosmos (ATOM), Avalanche (AVAX) Benzeri Bir Fiyat Artışı ile 100 Dolara Ulaşabilir!

Ethereum’un 2. katman çözümleri gibi Avalanche’ın da ölçeklenme sorunlarını çözmek için Subnet adı verilen kendi ölçeklendirme çözümü var. Subnetler, örneğin Aave veya Trader Joe gibi bireysel projelerin Avalanche ana ağına bağlı olan ancak ana ağda yer kaplamayan bağımsız zincirlerden yararlanmasına izin verir.

Subnetlerin bir NFT pazarı, yerel bir DEX ve Dark Forest adlı basit bir kripto oyunu için nasıl çalışacağını gösteren yakın zamanlı testnet denemeleri başarıyla sonuçlandı.

Subnetlerin ne zaman piyasaya sürüleceği konusunda kesin bir tarih olmamasına rağmen, yatırımcılar Avalanche’ın geleceğine olan ilgilerinin sinyalini şimdiden veriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar