10 Ağustos 2022, Çarşamba
28.6 C
İstanbul

Avalanche Fiyatı Neden Yükseliyor? Ethereum İşlem Ücretlerinin AVAX Üzerindeki Etkisi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para kullanıcıları Ethereum’a alternatifler arıyor ve Avalanche’nin ucuz ve hızlı blok zinciri bu anlamda son derece cazip bir alternatif sunuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Avalanche fiyatı son haftalarda yaşadığı artışla şu anda 136 Dolar seviyesinde seyrediyor.
  • AVAX, piyasa değeri açısından en değerli 10 kripto para arasına girmeyi başardı.
  • Analistlere göre, Ethereum’daki yüksek işlem ücretleri kripto para kullanıcılarının Avalanche’ye yönelmesine neden oluyor.

“Ethereum killer” olarak tanımlanan kripto paralardan biri olan Avalanche, son haftalarda ciddi bir fiyat artışı yaşıyor. Avalanche fiyatı bugün 136 Dolar seviyesinde seyrediyor; piyasa değeri ise 30.20 milyar Doların üzerinde kaydediliyor.

Binance indirim kodu

Avalanche Fiyatında Rekor Artış

AVAX yaşadığı fiyat artışı ile geçtiğimiz gün 146.22 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Bu fiyat seviyesi, AVAX’ın piyasa değerini de önemli ölçüde arttırdı ve coin, en büyük 10 kripto para arasına girmeyi başardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Avalanche, Singapurlu kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in CEO’su Zhu Su’nun “Ethereum’u desteklemeyi bıraktığını” tweetlemesinden sadece 8 saat sonra ilk 10 kripto para arasına girdi.

Three Arrows, Avalanche’nin en büyük yatırımcılarından biri olarak biliniyor. Şirket, Polychain Capital ile birlikte Eylül ayında Avalanche’nin 230 milyon Dolarlık gelir elde ettiği finansman turuna öncülük etti.

“Ethereum’daki Yüksek İşlem Ücretleri AVAX Fiyatının Artmasını Sağladı”

Three Arrows Capital CEO’su Zhu Su dün yayınladığı tweet dizisinde ayrıca “Ethereum’daki yüksek işlem ücretlerinin” altını çizdi ve “bu yüksek ücretlerin, Ethereum alternatiflerinin yükselmesine katkı sağladığını” vurguladı.

Zhu Su’nun vurguladığı gibi gerçekten de Ethereum tabanlı merkezi olmayan borsa Uniswap’ta bir kripto para ile işlem yapma ücreti bazen 100 Dolara kadar çıkabiliyor; üstelik bu işlemin gerçekleşmesi birkaç dakika sürebiliyor. Buna karşın Avalanche’deki işlem ücretleri genellikle 1 Doların altında fiyatlandırılıyor ve bu işlem neredeyse anında gerçekleşiyor.

İlgili Haber:  Tezos, Ethereum Tokenlerini ve NFT'leri Platformuna Ekleyecek

Bu anlamda Avalanche’nin şu anda 515 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Ethereum’u devirmeden önce kat etmesi gereken uzun bir yol olsa da; “Ethereum Killer” kesinlikle doğru yolda…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar