20 Ocak 2022, Perşembe
7.3 C
İstanbul

Avalanche Fiyatı Neden Yükseliyor? Ethereum İşlem Ücretlerinin AVAX Üzerindeki Etkisi!

Yorum

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Aradığınız Blok Zincire Şu An Ulaşılamıyor

Tether istediği adresleri kara listeye ekleyip bloklayabiliyor. Centre adlı konsorsiyum yine Tether gibi USDC üzerinde istediği adresleri kara listeye alabiliyor,...

Kripto para kullanıcıları Ethereum’a alternatifler arıyor ve Avalanche’nin ucuz ve hızlı blok zinciri bu anlamda son derece cazip bir alternatif sunuyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Avalanche fiyatı son haftalarda yaşadığı artışla şu anda 136 Dolar seviyesinde seyrediyor.
  • AVAX, piyasa değeri açısından en değerli 10 kripto para arasına girmeyi başardı.
  • Analistlere göre, Ethereum’daki yüksek işlem ücretleri kripto para kullanıcılarının Avalanche’ye yönelmesine neden oluyor.

“Ethereum killer” olarak tanımlanan kripto paralardan biri olan Avalanche, son haftalarda ciddi bir fiyat artışı yaşıyor. Avalanche fiyatı bugün 136 Dolar seviyesinde seyrediyor; piyasa değeri ise 30.20 milyar Doların üzerinde kaydediliyor.

Binance indirim kodu

Avalanche Fiyatında Rekor Artış

AVAX yaşadığı fiyat artışı ile geçtiğimiz gün 146.22 Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Bu fiyat seviyesi, AVAX’ın piyasa değerini de önemli ölçüde arttırdı ve coin, en büyük 10 kripto para arasına girmeyi başardı.

Avalanche, Singapurlu kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in CEO’su Zhu Su’nun “Ethereum’u desteklemeyi bıraktığını” tweetlemesinden sadece 8 saat sonra ilk 10 kripto para arasına girdi.

Three Arrows, Avalanche’nin en büyük yatırımcılarından biri olarak biliniyor. Şirket, Polychain Capital ile birlikte Eylül ayında Avalanche’nin 230 milyon Dolarlık gelir elde ettiği finansman turuna öncülük etti.

“Ethereum’daki Yüksek İşlem Ücretleri AVAX Fiyatının Artmasını Sağladı”

Three Arrows Capital CEO’su Zhu Su dün yayınladığı tweet dizisinde ayrıca “Ethereum’daki yüksek işlem ücretlerinin” altını çizdi ve “bu yüksek ücretlerin, Ethereum alternatiflerinin yükselmesine katkı sağladığını” vurguladı.

Zhu Su’nun vurguladığı gibi gerçekten de Ethereum tabanlı merkezi olmayan borsa Uniswap’ta bir kripto para ile işlem yapma ücreti bazen 100 Dolara kadar çıkabiliyor; üstelik bu işlemin gerçekleşmesi birkaç dakika sürebiliyor. Buna karşın Avalanche’deki işlem ücretleri genellikle 1 Doların altında fiyatlandırılıyor ve bu işlem neredeyse anında gerçekleşiyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Toparlanırken XRP'nin Düşüş Yaşamasının 3 Nedeni

Bu anlamda Avalanche’nin şu anda 515 milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip olan Ethereum’u devirmeden önce kat etmesi gereken uzun bir yol olsa da; “Ethereum Killer” kesinlikle doğru yolda…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend