30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Avalanche (AVAX), Litecoin (LTC), NEM – Altcoin Fiyat Analizi – 17 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Avalanche, üstün yükselişi sayesinde genel kripto para piyasasında bir istisna oluşturdu. Litecoin ve NEM ise ayı lehine görünümlerini sürdürmeye devam ettiler. Analiste göre LTC ve NEM, kısa vadeli olarak karmaşık sinyaller verirken grafiklerinde trend değişim modelleri sergiledi. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Avalanche (AVAX)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

AVAX fiyatı 13 Aralık tarihinde 87.7 doların altına indi ve böylelikle son beş haftanın en düşük seviyesi görüldü.

Bunun ardından ise 14 Aralık tarihinde alçalan kanalından çıkış yapan altcoinin fiyatı %37.5’lik rallisinin ardından 78 dolara kadar yükseldi. 15 Aralık tarihinde ise son iki haftanın zirvesi olan 107.2 dolara ulaşıldı. AVAX ağına USDC stablecoin’inin entegre edilmesi ile birlikte altcoin fiyatının sıçrama yaptığı düşünülüyor.

Analiste göre, son gelen gerileme ile birlikte 20 EMA (sarı) seviyesi güçlü bir destek noktası oluşturabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda AVAX 102.34 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi, aşağı yönlü hareket etmesi ile birlikte aşırı alış bölgesinden bir düşüş yaşadı. Analist, MACD ve DMI göstergelerinin boğa lehine olmasına rağmen boğa gücünde azalmaya işaret ettiklerini düşünüyor.

Litecoin (LTC)

blank

Analiste göre LTC son 12 gündür bir alçalan takoz formasyonu (yeşil) oluşturdu ve bir trend dönüşümü işareti verdi. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı son 30 günde %42.2 kayıp yaşamasının ardından 152.6 dolar seviyesinden işlem gördü.

Analiste göre birkaç sefer dışında RSI göstergesi son 30 gündür sürekli olarak orta hattın altında kaldı ve zayıf boğa gücüne işaret etti. Analist, altcoin fiyatının 20 EMA (sarı) seviyesinin altına inmesi durumunda takoz formasyonunun alt trend çizgisinin bir destek görevi görebileceğine inanıyor.

İlgili Haber:  İlk Bitcoin ETF'si İçin SEC'in Beklediği Kriterler Neler?

NEM

blank

NEM fiyatı 5 Kasım tarihinde son iki ayın zirvesine çıkmasının ardından sürekli olarak alçalan bir kanal içerisinden işlem görmüştü. Altcoin fiyatı sonraki 25 gün içerisinde değerinin üçte birinden fazlasını kaybetti ve bunun ardından daha büyük bir çöküş geldi. NEM fiyatı 3 Aralık tarihinde son beş ayın en düşük seviyesine doğru keskin bir değer kaybı yaşadı.

Bir ayı bayrağı oluşturmasının ardından analiste göre altcoin fiyatı bir çöküş yaşadı ve bir haftadır alçalan genişleyen bir takoz (yeşil) formasyonu içerisinde bulundu. Analiste göre bu hareket, kısa vadeli gerileme aşamasından sonra bir trend değişimine işaret ediyor olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda NEM fiyatı 0.12927 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi analiste göre nötr sinyaller vermesinin ardından orta hattın üstüne tırmanmakta zorlandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar