Kraken Financial ile rekabet edecek olan Avanti, dijital varlık saklama hizmetleri sunmayı ve kendi dijital varlığını yaratmayı planlıyor.

Haberin Özeti

  • Avanti’ye Wyoming’de bir banka tüzüğü verildi.
  • Kraken, Eylül ayında eyaletten bir banka sözleşmesi almıştı.
  • Wyoming, 2019’da dijital varlık firmalarını çekmek için yeni blockchain yasalarını kabul etmesi ile gündeme gelmişti.

Kraken’in ABD’de bir banka sözleşmesi alan ilk kripto şirketi olmasından bir ay sonra Avanti, Wyoming Eyalet Bankacılık Kurulu’ndan bir banka sözleşmesi almayı başardı.

Eski Morgan Stanley genel müdürü Caitlin Long tarafından kurulan Avanti Financial Group, bu yaz özel amaçlı bir saklama kurumu olmak adına banka sözleşmesi başvurusunda bulundu.

Tüzük, dijital varlık saklama dahil olmak üzere belirli bankacılık hizmetlerini sağlamasına izin veriyor. Şirket ise gelecek yıl içerisinde ticari hesaplar açmayı planlıyor.

Piyasada Olmayan Hizmetler Sağlanacak

Long tarafından yayınlanan basın bülteninde ise “Bugün piyasada bulunmayan ürün ve hizmetleri sağlayacağız.” ifadesinin yer alması dikkat çekti. Açıklamalarda ayrıca, “Şu anda dijital varlıklar ile ABD doları arasındaki alım satımların nihai ve eşzamanlı olarak kapatılmasını sağlayabilen tek ABD finans kurumu türü – çünkü şu anda aynı tüzel kişilik içinde her ikisini de idare etmek için onaylanan tek türdür – bir Wyoming özel amaçlı saklama kuruluşu olarak hizmet veren Avanti’dir.” noktasına vurgu yapıldı.

Şİrketin özellikle odaklandığı ürün ise Bitcoin’in yan zinciri Liquid ve Ethereum’da yayınlamayı planladığı kendi tokenize edilmiş doları olan Avit’tir.

Long, 2019’dan Bu Yana Önemli Bir Rol Oynuyor

Long, bir süredir bu konu üzerine yoğun bir biçimde çalışıyordu. 2019’un başlarında, Wyoming yasama organı, batı eyaletini kripto varlık şirketleri için bir cennet haline getirmek amacıyla tasarlanmış bir dizi blockchain dostu yasa tasarısını kabul etmişti. Wyoming Blockchain Görev Gücü’nün bir üyesi olarak Long, yasaların işlenmesi ve lobi çalışmalarında önemli bir rol oynadı.

İlgili Haber:  Harvest Finance, 34 Milyon Doları Geri Alabilmek İçin 1 Milyon Dolarlık Ödül Teklif Etti

Avanti, sözleşmesini Long’un onayıyla Eylül ayında alan Kraken Financial ile nominal olarak rekabet içinde bulunuyor. Her iki banka da 2021’in başlarında tam anlamıyla faaliyete geçmeyi planlıyor.

 

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın