28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Avanti, ABD’deki İkinci Kripto Bankası Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kraken Financial ile rekabet edecek olan Avanti, dijital varlık saklama hizmetleri sunmayı ve kendi dijital varlığını yaratmayı planlıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Avanti’ye Wyoming’de bir banka tüzüğü verildi.
  • Kraken, Eylül ayında eyaletten bir banka sözleşmesi almıştı.
  • Wyoming, 2019’da dijital varlık firmalarını çekmek için yeni blockchain yasalarını kabul etmesi ile gündeme gelmişti.

Kraken’in ABD’de bir banka sözleşmesi alan ilk kripto şirketi olmasından bir ay sonra Avanti, Wyoming Eyalet Bankacılık Kurulu’ndan bir banka sözleşmesi almayı başardı.

Binance indirim kodu

Eski Morgan Stanley genel müdürü Caitlin Long tarafından kurulan Avanti Financial Group, bu yaz özel amaçlı bir saklama kurumu olmak adına banka sözleşmesi başvurusunda bulundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Tüzük, dijital varlık saklama dahil olmak üzere belirli bankacılık hizmetlerini sağlamasına izin veriyor. Şirket ise gelecek yıl içerisinde ticari hesaplar açmayı planlıyor.

Piyasada Olmayan Hizmetler Sağlanacak

Long tarafından yayınlanan basın bülteninde ise “Bugün piyasada bulunmayan ürün ve hizmetleri sağlayacağız.” ifadesinin yer alması dikkat çekti. Açıklamalarda ayrıca, “Şu anda dijital varlıklar ile ABD doları arasındaki alım satımların nihai ve eşzamanlı olarak kapatılmasını sağlayabilen tek ABD finans kurumu türü – çünkü şu anda aynı tüzel kişilik içinde her ikisini de idare etmek için onaylanan tek türdür – bir Wyoming özel amaçlı saklama kuruluşu olarak hizmet veren Avanti’dir.” noktasına vurgu yapıldı.

Şİrketin özellikle odaklandığı ürün ise Bitcoin’in yan zinciri Liquid ve Ethereum’da yayınlamayı planladığı kendi tokenize edilmiş doları olan Avit’tir.

Long, 2019’dan Bu Yana Önemli Bir Rol Oynuyor

Long, bir süredir bu konu üzerine yoğun bir biçimde çalışıyordu. 2019’un başlarında, Wyoming yasama organı, batı eyaletini kripto varlık şirketleri için bir cennet haline getirmek amacıyla tasarlanmış bir dizi blockchain dostu yasa tasarısını kabul etmişti. Wyoming Blockchain Görev Gücü’nün bir üyesi olarak Long, yasaların işlenmesi ve lobi çalışmalarında önemli bir rol oynadı.

İlgili Haber:  Bitcoin Gerçekleşen Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Avanti, sözleşmesini Long’un onayıyla Eylül ayında alan Kraken Financial ile nominal olarak rekabet içinde bulunuyor. Her iki banka da 2021’in başlarında tam anlamıyla faaliyete geçmeyi planlıyor.

 

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar