26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

AVAX Fiyatı, 230 Milyon Dolarlık Token Satışının Ardından Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

AVAX hızla yükseliyor! Polychain ve Three Arrows liderliğindeki bir token satışı, AVAX fiyatının yükselmesindeki temel sebep olarak öne çıkıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Blockchain ağı Avalanche, Polychain Capital ve Three Arrows Capital tarafından yönetilen özel bir token satışından 230 milyon Dolar gelir elde etti.
  • Avalanche’ın AVAX tokeni ise 65 Dolar fiyatına ulaştı.
  • Bu, AVAX için, tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi olarak kaydedildi.

Merkezi olmayan uygulamalar için tasarlanan blok zinciri Avalanche, önde gelen “Ethereum katilleri”nden biri haline geldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

AVAX, Tüm Zamanların En Yüksek Fiyat Seviyesine Ulaştı!

Avalanche Foundation, yeni bir token satışı yoluyla 230 milyon Dolarlık bir gelir elde ettiğini açıkladı. CoinGecko’ya göre, haberin açıklanmasından kısa bir süre sonra AVAX, 65 Dolar fiyatına ulaştı. Bu, AVAX için, tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi olarak kaydedildi.

Son 24 saatte %22 oranında artan AVAX, şu anda piyasa değerine göre 12. en büyük kripto para konumunda yer alıyor. AVAX’ın piyasa değeri, bu yazı itibariyle 14 milyar Doların üzerinde seyrediyor.

AVAX’ın Token Satışı

Haziran ayında tamamlanan ancak bugün açıklanan özel token satışı, Polychain Capital ve Three Arrows Capital tarafından yönetildi. Vakıf, elde ettiği gelirle Avalanche tabanlı projeleri desteklemeyi planlıyor.

Ethereum gibi Avalanche da akıllı sözleşmeleri yürütmek için tasarlanmış bir blok zinciridir. Akıllı sözleşmeler, Dapp’lerin yanı sıra merkezi olmayan finans protokolleri ve NFT’ler için de bir “omurga” görevi görürler.

CoinGecko’ya göre Avalanche’nin fiyatı 1 Ağustos’tan bu yana %400’den fazla bir artış yaşadı. DefiLllama’ya göre, platformdaki DeFi etkinliği de bu süreçte büyük oranda arttı. Bugün, bir ay öncesine kıyasla söz konusu DeFi platformlarında kilitlenen AVAX miktarı üç kat arttı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

1 Yorum

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: