12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Avrupa Yatırım Bankası, Ethereum Blok Zincirinde 100 Milyon Euro Değerinde Dijital Tahvil Sattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Avrupa Birliği’nin yatırım kolu, Ethereum blok zincirinde dijital tahvil satmak için Santander ve Goldman Sachs ile işbirliği yaptı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Avrupa Birliği’nin yatırım kolu olan Avrupa Yatırım Bankası, Ethereum blok zincirinde 100 milyon Euro değerinde tahvil sattığını açıkladı.
  • Goldman Sachs ve Societe Generale önemli finans kuruluşları da sürece dahil oldu.
    Bu, Ethereum blockchain tarihi için bir ilk değil.

Bloomberg Law tarafından yayınlanan bir rapora göre, Avrupa Birliği’nin yatırım kolu olan Avrupa Yatırım Bankası, Ethereum blok zincirinde 100 milyon Euro (121 milyon Dolar) değerinde dijital tahvil sattı.

Binance indirim kodu

Ethereum Blockchain Tarihi

Rapora göre Salı günü fiyatlandırılan tahviller, yüzde sıfır kuponlu ve iki yıllık olarak dikkat çekiyor. Ayrıca yatırım bankaları Goldman Sachs, Societe Generale ve Banco Santander de sürece dahil olan önemli aktörler olarak belirtiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum, piyasa değeri açısından en büyük ikinci blockchain platformudur. Blockchain, değiştirilebilir tokenlerin, dijital ticaret kartlarının ve NFT tokenlerinin oluşturulmasına olanak sağlar.

Avrupa Yatırım Bankası’nın Ethereum stratejisi kripto tarihinde bir ilk değil. Eylül 2019’da Banco Santander, Ethereum blockchaininde 20 milyon Dolarlık tahvil ihraç etmişti.

Halka açık Ethereum blok zincirini kullanan bir başka önemli şirket de muhasebe firması EY’dir. Firma, büyük işletmelerin anlaşmalar oluşturmasını, faturalarını ödemesini ve blok zincirinde ödeme yapmasını sağlıyor; aynı zamanda bu verileri güvenli bir şekilde tutmak için gizlilik teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Bunun yanında birçok şirket, ağı kullanma iznine sahip müşterilerle erişimin sınırlı olduğu özel, kapalı blok zincir sürümlerini de tercih ediyor. Avrupa Yatırım Bankası ise bunun yerine halka açık Ethereum blok zincirini kullandığını açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar