Avrupa Yatırım Bankası, Ethereum Blok Zincirinde 100 Milyon Euro Değerinde Dijital Tahvil Sattı

Önemli Gelişmeler

Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Avrupa Birliği’nin yatırım kolu, Ethereum blok zincirinde dijital tahvil satmak için Santander ve Goldman Sachs ile işbirliği yaptı.

Haberin Özeti

  • Avrupa Birliği’nin yatırım kolu olan Avrupa Yatırım Bankası, Ethereum blok zincirinde 100 milyon Euro değerinde tahvil sattığını açıkladı.
  • Goldman Sachs ve Societe Generale önemli finans kuruluşları da sürece dahil oldu.
    Bu, Ethereum blockchain tarihi için bir ilk değil.

Bloomberg Law tarafından yayınlanan bir rapora göre, Avrupa Birliği’nin yatırım kolu olan Avrupa Yatırım Bankası, Ethereum blok zincirinde 100 milyon Euro (121 milyon Dolar) değerinde dijital tahvil sattı.

Ethereum Blockchain Tarihi

Rapora göre Salı günü fiyatlandırılan tahviller, yüzde sıfır kuponlu ve iki yıllık olarak dikkat çekiyor. Ayrıca yatırım bankaları Goldman Sachs, Societe Generale ve Banco Santander de sürece dahil olan önemli aktörler olarak belirtiliyor.

Ethereum, piyasa değeri açısından en büyük ikinci blockchain platformudur. Blockchain, değiştirilebilir tokenlerin, dijital ticaret kartlarının ve NFT tokenlerinin oluşturulmasına olanak sağlar.

Avrupa Yatırım Bankası’nın Ethereum stratejisi kripto tarihinde bir ilk değil. Eylül 2019’da Banco Santander, Ethereum blockchaininde 20 milyon Dolarlık tahvil ihraç etmişti.

Halka açık Ethereum blok zincirini kullanan bir başka önemli şirket de muhasebe firması EY’dir. Firma, büyük işletmelerin anlaşmalar oluşturmasını, faturalarını ödemesini ve blok zincirinde ödeme yapmasını sağlıyor; aynı zamanda bu verileri güvenli bir şekilde tutmak için gizlilik teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Bunun yanında birçok şirket, ağı kullanma iznine sahip müşterilerle erişimin sınırlı olduğu özel, kapalı blok zincir sürümlerini de tercih ediyor. Avrupa Yatırım Bankası ise bunun yerine halka açık Ethereum blok zincirini kullandığını açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend