25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Rapor: Avrupa’da Bitcoin Yatırımı ve Kripto Para Farkındalığı Artıyor

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Önde gelen kripto para borsası Coinbase, tüketicilerin kripto piyasasını ne kadar iyi tanıdıklarını görmek için Avrupa’da kapsamlı bir araştırma düzenledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto para borsası Coinbase, tüketicilerin kripto piyasasını ne kadar iyi tanıdıklarını görmek için Avrupa’da kapsamlı bir araştırma düzenledi.
  • Coinbase araştırmasına göre Avrupa’da kripto para farkındalığına paralel olarak Bitcoin yatırımı da önemli ölçüde artıyor.

Coinbase tarafından yapılan araştırmaya göre İngiltere, Avrupa’daki en yüksek ikinci kripto para farkındalığına sahip olan ülke olarak öne çıkıyor.

Binance indirim kodu

Coinbase, bağımsız bir araştırma firması olan Qualtrics’i kullanarak, kripto para farkındalığını ölçmek için Avrupa genelinde 8.000’den fazla tüketici ile bir araştırma gerçekleştirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bitcoin Yatırımı ve Kripto Para Farkındalığı

Coinbase araştırmasına göre Avrupa’da yalnızca yüksek bir kripto para farkındalığı yok; ayrıca insanlar Bitcoin yatırımını artırmayı ve daha fazla kripto paraya sahip olmayı amaçlıyor.

Anket sonuçlarına göre İspanyollar, tüketicilerin %80’inin kripto paralara “aşina” olmasıyla kripto farkındalığı konusunda Avrupa’da başı çekiyor. İngiltere ise %66 oranındaki kripto para farkındalığı ile ikinci sırada yer alıyor. Öte yandan İspanya aynı zamanda en çok kripto para ve Bitcoin yatırımı yapan ülke olarak da dikkat çekiyor. İspanyolların %46’sı kripto paraya sahip olduklarını belirtiyor.

Coinbase araştırması ayrıca kripto para farkındalığı ve kripto para yatırımı arasında da pozitif bir ilişki olduğunu tespit etti.

Avrupalılar 2019’dan Bu Yana Kripto Paraya Yoğun İlgi Gösteriyor

Kripto paraya yatırım yapan İngilizlerin %54’ünden fazlası önümüzdeki yıllarda bu yatırımlarını daha da artırmayı planlıyor. Araştırmaya göre ülkede kripto para satın alanların yarısından fazlası, bunu 2019’dan sonra yapmaya başladı.

Diğer Avrupa ülkeleri söz konusu olduğunda da oranlar benzer şekilde yüksek kalıyor. Hollandalılar, kripto para endüstrisi farkındalığı söz konusu olduğunda üçüncü sırada yer alıyor ve Hollandalıların %64’ü kripto paraya aşina olduklarını söylüyor. Almanya ve İtalya ise sırasıyla %60 ve %58 oranında kripto farkındalığına sahip. Onları %56 ile Fransa takip ediyor.

İlgili Haber:  Zenginlerin %18'i Kripto Parayı Enflasyona Karşı Bir Korunma Yöntemi Olarak Görüyor

Bu rakamlar Avrupa’nın umut verici bir kripto para piyasası olduğunu gösterse de Coinbase, endüstri konusunda daha fazla eğitime ihtiyaç duyulduğuna inanıyor. Şirket, Avrupalı ​​tüketicileri sektör hakkında eğitmek ve onların piyasadan güvenli bir şekilde kâr etmelerini sağlamak için çalışmalarını artıracağını belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend