3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Rapor: Avrupa’da Bitcoin Yatırımı ve Kripto Para Farkındalığı Artıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Önde gelen kripto para borsası Coinbase, tüketicilerin kripto piyasasını ne kadar iyi tanıdıklarını görmek için Avrupa’da kapsamlı bir araştırma düzenledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto para borsası Coinbase, tüketicilerin kripto piyasasını ne kadar iyi tanıdıklarını görmek için Avrupa’da kapsamlı bir araştırma düzenledi.
  • Coinbase araştırmasına göre Avrupa’da kripto para farkındalığına paralel olarak Bitcoin yatırımı da önemli ölçüde artıyor.

Coinbase tarafından yapılan araştırmaya göre İngiltere, Avrupa’daki en yüksek ikinci kripto para farkındalığına sahip olan ülke olarak öne çıkıyor.

Binance indirim kodu

Coinbase, bağımsız bir araştırma firması olan Qualtrics’i kullanarak, kripto para farkındalığını ölçmek için Avrupa genelinde 8.000’den fazla tüketici ile bir araştırma gerçekleştirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin Yatırımı ve Kripto Para Farkındalığı

Coinbase araştırmasına göre Avrupa’da yalnızca yüksek bir kripto para farkındalığı yok; ayrıca insanlar Bitcoin yatırımını artırmayı ve daha fazla kripto paraya sahip olmayı amaçlıyor.

Anket sonuçlarına göre İspanyollar, tüketicilerin %80’inin kripto paralara “aşina” olmasıyla kripto farkındalığı konusunda Avrupa’da başı çekiyor. İngiltere ise %66 oranındaki kripto para farkındalığı ile ikinci sırada yer alıyor. Öte yandan İspanya aynı zamanda en çok kripto para ve Bitcoin yatırımı yapan ülke olarak da dikkat çekiyor. İspanyolların %46’sı kripto paraya sahip olduklarını belirtiyor.

Coinbase araştırması ayrıca kripto para farkındalığı ve kripto para yatırımı arasında da pozitif bir ilişki olduğunu tespit etti.

Avrupalılar 2019’dan Bu Yana Kripto Paraya Yoğun İlgi Gösteriyor

Kripto paraya yatırım yapan İngilizlerin %54’ünden fazlası önümüzdeki yıllarda bu yatırımlarını daha da artırmayı planlıyor. Araştırmaya göre ülkede kripto para satın alanların yarısından fazlası, bunu 2019’dan sonra yapmaya başladı.

Diğer Avrupa ülkeleri söz konusu olduğunda da oranlar benzer şekilde yüksek kalıyor. Hollandalılar, kripto para endüstrisi farkındalığı söz konusu olduğunda üçüncü sırada yer alıyor ve Hollandalıların %64’ü kripto paraya aşina olduklarını söylüyor. Almanya ve İtalya ise sırasıyla %60 ve %58 oranında kripto farkındalığına sahip. Onları %56 ile Fransa takip ediyor.

İlgili Haber:  Kripto Komisyoncusu Voyager, LGO ile Birleşmesinin Ardından Avrupa'ya Açılmaya Hazırlanıyor

Bu rakamlar Avrupa’nın umut verici bir kripto para piyasası olduğunu gösterse de Coinbase, endüstri konusunda daha fazla eğitime ihtiyaç duyulduğuna inanıyor. Şirket, Avrupalı ​​tüketicileri sektör hakkında eğitmek ve onların piyasadan güvenli bir şekilde kâr etmelerini sağlamak için çalışmalarını artıracağını belirtti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar