7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Avrupalı ​​Kurumsal Yatırımcılar, Ethereum ve DeFi Alanına Büyük İlgi Gösteriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

DeFi’nin İngiltere, Fransa, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerindeki kripto para endüstrisine büyük bir destek verdiği bildiriliyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Chainalysis raporuna göre; Orta, Kuzey ve Batı Avrupa bölgesi, geçtiğimiz yıl dünyanın en büyük kripto ekonomisi haline geldi.
  • Firma, bu süreçte merkezi olmayan finansın (DeFi) kurumsal olarak benimsenmesinin önemli bir rol oynadığına dikkat çekti.

Kripto analiz firması Chainalysis’in raporuna göre, Orta, Kuzey ve Batı Avrupa bölgesi (CNWE), merkezi olmayan finansın (DeFi) büyümesi sayesinde dünyanın en büyük kripto para ekonomisi haline geldi.

Binance indirim kodu

1 Trilyon’dan Fazla Kripto Para İşlemi Gerçekleştirildi

Rapora göre, CNWE son 12 ayda, toplam küresel faaliyetin %25’ine tekabül eden 1 trilyon Dolardan fazla kripto para işlemi gerçekleştirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Raporda, “Geçen yıl ikinci sırada yer alan CNWE’nin en üst sıraya yükselmesi, Temmuz 2020’de başlayan muazzam büyümenin ve Doğu Asya’daki aktivitedeki göreceli düşüşün bir sonucudur.” ifadeleri kullanıldı.

Chainlaysis’e göre, geleneksel finans kurallarına alışkın büyük kurumsal yatırımcılar, gün geçtikçe DeFi alanına yöneliyor; ve bu eğilim, en çok da CNWE’nin kripto sektöründe göze çarpıyor.

DeFi Protokolleri, Büyümenin Öncüsü!

Raporda konu ile ilgili, “CNWE’nin işlem hacmi, neredeyse tüm kripto paralar ve hizmet türlerinde – özellikle de DeFi protokollerinde – önemli ölçüde arttı. Büyük işlemlerin işaret ettiği kurumsal yatırım akışı, perakende faaliyeti de artırdı ve büyümeye katkı sağladı.” ifadeleri kullanıldı.

Veriler, son 12 ayda kurumsal boyuttaki büyük transferlerin çoğunluğunun DeFi platformlarına gittiğini gösteriyor. Bu göz önüne alındığında, büyük kurumsal transferlerin çoğunun, DeFi protokollerinde yaygın olarak kullanılan Ethereum’a eşdeğer bir ERC-20 tokeni olan Wrapped Ethereum’da (WETH) yapılması şaşırtıcı değil.

Lider Ülke: Birleşik Krallık

Tüm bu ölçümler açısından Birleşik Krallık, diğer CNWE ülkeleri arasında açık ara en önde olan ülke olarak belirtildi. Geçen yıl Birleşik Krallık’ın %49’u DeFi’ye gönderilen yaklaşık 170 milyar Dolarlık kripto para işlemi aldığının altı çizildi.

İlgili Haber:  Kötü Haber Akışına Rağmen Bitcoin Yoluna Devam Ediyor

Rapora göre, İngiltere dışında Fransa, Almanya, Hollanda ve İsviçre ise diğer önde gelen Avrupa ülkeleri olarak öne çıktı.

Ethereum ve Wrapped Ethereum, neredeyse her CNWE ülkesinde en popüler kripto paralar haline geldi; ve hatta hacim açısından Bitcoin’i geride bıraktı. Örneğin Birleşik Krallık’ta, Bitcoin toplam kripto işlem değerinin %27’sini oluştururken; ETH ve WETH ise %40’ını oluşturdu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar