3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Dünyanın İlk Bitcoin ve Ethereum ETF’leri Avustralya’da Başlatılıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Avustralya, kriptoya olan talebi görmek ve test etmek için Bitcoin ETF’lerini başlatıyor.

Binance indirim kodu

Cosmos Asset Management, önümüzdeki günlerde Cosmos Purpose Bitcoin Access ETF’yi başlatmaya hazırlandığını söyledi. Firma, yaklaşık 1.3 milyar dolar varlığa sahip Toronto’da kayıtlı bir fon olan Purpose Bitcoin ETF’ye yatırım yapacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Cosmos’un CEO’su Dan Annan yaptığı açıklamada, “Ürünü gelecek hafta piyasaya sürmeyi planlıyoruz” dedi.

Bu arada, yapılan başka bir açıklamaya göre, 21Shares AG ve ETF Securities şirketleri ortaklaşa, Bitcoin ve Ethereum fonlarının 27 Nisan’da hayata geçmesini bekliyor. Ürünleri destekleyen tokenler, Coinbase tarafından soğuk cüzdanlarda saklanacak. Bu adımla 21Shares, Avrupa dışındaki ilk açılımını da yapmış olacak.

Bitcoin bağlantılı ETF’lere piyasada oldukça fazla ilgi var. Geçen yıl ABD’nin vadeli işlemlere dayalı bir fona izin vermesiyle bu ilgi zirveye ulaşmıştı ve Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmıştı. Geçen sene yıl sonuna doğru Fed’in faiz oranlarını arttıracağı ve para politikalarının sıkılaştırılacağı yönündeki beklentiler, kripto varlıklar gibi riskli yatırımların cazibesini azaltmış ve piyasada düşüşe neden olmuştu.

Öte yandan Avustralya’da kripto para birimlerinin artan oranda benimsenmeye başladığına dair raporlar yayınlanıyor. Buna ek olarak, analistler, Avustralya’nın Asya-Pasifik’in kripto ETF’lerine açılan kapısı olarak hareket edebileceğini söylüyor. Bunun nedeni ise, kripto ETF’ler 2013’ten beri ABD’de başlatılmaya çalışılıyor ancak bir sonuç elde edilemiyor, Avustralya ise bu işe oldukça meyilli ve istekli görünüyor.

Son verilere göre ABD şu anda halka açık kripto fonlarının piyasa değerinin yaklaşık %74'ünü oluşturuyor, onu %15 ile Avrupa ve %9 ile Kanada izliyor.
Son verilere göre ABD şu anda halka açık kripto fonlarının piyasa değerinin yaklaşık %74’ünü oluşturuyor, onu %15 ile Avrupa ve %9 ile Kanada izliyor.

Son verilere göre ABD şu anda halka açık kripto fonlarının piyasa değerinin yaklaşık %74’ünü oluşturuyor, onu %15 ile Avrupa ve %9 ile Kanada izliyor.

Geçtiğimiz günlerde yayınladığımız bir başka haberde İngiltere’nin Bitcoin ve kripto endüstrisi için küresel merkez olma planları yaptığını irdelemiştik. Şimdi de bir diğer Batılı ülke Avustralya ETF’ler için Asya-Pasifik’e açılan bir köprü görevini üstlenmek istiyor gibi gözüküyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar