Avustralya Hükümeti, Yeni Deneme Ağıyla Blok Zincirini Benimsemeye Başlıyor

Avustralya hükümeti, bir dizi blok zinciri yanlısı çabanın en son adımı olarak Singapur’la hükümetler arası belge alışverişi için blok zinciri teknolojisinin kullanımını denemeye karar verdi. Bu gelişmenin haberi, kamu görevlilerine blok zincirini tanıtan yeni bir ağın kurulmasının hemen ardından geldi.

23 Kasım’da Avustralya Sınır Kuvvetleri, dijital doğrulama sistemlerini test etmek için Singapur Gümrükleri ve Singapur Infocomm Medya Geliştirme Kurumu ile iş birliği içinde bir blok zinciri ticaret denemesi başlattı.

Denemenin ticaret ve uyumluluk kayıtlarının dijitalleştirilmesine yardımcı olacağını açıklayan Avustralya Sınır Kuvvetleri Komiseri Michael Outram, bu girişimin, Avustralya ticaretinin gelecekteki mimarisinin ve tasarımının bir parçası olarak kağıtsız ticareti ve güvenli, dijital ticaret bilgisi alışverişini içereceğini söyledi.

Avustralya Ticaret ve Sanayi Odası, Avustralya Sanayi Grubu ve Avustralya ve Yeni Zelanda Bankacılık Grup Limited dahil olmak üzere Avustralya ve Singapur’daki finans enstitülerinin gerçekleştirilecek olan duruşmaya katılacağı açıklandı.

Sınır Kuvvetleri, bu projeden elde ettiği bulguları Tedarik Zinciri Çalışma Grubu’na aktaracağını bildirirken pilot programın, Sanayi, Bilim, Enerji ve Kaynaklar Bakanlığı’ndan Chloe White tarafından yönetilen Ulusal Blok Zinciri Yol Haritası’nın bir parçası olacağı ifade edildi.

Dijital Bilgi Sistemleri Dış Kaynakları da 5 Kasım’da Blok Zinciri Yol Haritası doğrultusunda Avustralya Kamu Görevlisi isimli blok zinciri ağını başlattı.

Ekonomik durgunluğa blok zinciri çözümü

White geçen hafta ağın “blok zinciriyle ilgilenen kamu görevlilerinin kim olduğunu ortaya çıkarmanın” bir yolu olduğunu açıklayarak blok zincirine meraklı topluluğun, teknolojiyle ilgilenen tüm kamu görevlilerine açık olacağını belirtti.

Sanayi, Bilim, Enerji ve Kaynaklar Bakanlığı yetkilisi, Ulusal Blok Zinciri Yol Haritası’nı sunarken atılan ilk adımla Avustralya’nın kamu hizmeti genelinde farkındalığı arttırmayı hedeflediklerini söyledi.

  Telos, Yeni Esnek Ekonomi Platformunu Blok Zincirinde Başlattı

Bu yılın federal bütçesinde ekim ayında açıklanan, iki “dağıtılmış muhasebe teknolojisi girişimi” için 5 milyon dolar ayrıldı ve blok zincir entegrasyonundan yararlanabilecek projelere 480 dolar daha tahsis edildi.

Avustralya’nın 30 yıldaki ilk ekonomik durgunluğuna yanıt olarak hükümetin Senato Seçim Komitesi, Avustralya’nın finans ve düzenleyici sektörlerinde blok zinciri teknolojisinin önemli ölçüde benimsenmesini öngören bir rapor yayınladı. Raporun, 50’den fazla alıntıyla kapsamlı bir şekilde blok zincir referansı içerdiği görüldü.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın