Avustralya hükümeti bu hafta, dağıtılmış muhasebe teknolojisi girişimleri için yedi rakamlı hibeleri içeren 574 milyon dolarlık Dijital İş Planını açıkladı.

Önümüzdeki haftanın Federal Hükümet bütçesi öncesinde Başbakan Scott Morrison tarafından duyurulan plan, iş uyum maliyetlerini azaltmaya yönelik iki blockchain pilotu için 4,95 milyon ABD doları destek veriyor. Morrison dedi ki:

“Plan, süresi geçmiş yasal engelleri kaldırarak, küçük işletmelerin kapasitesini artırarak ve ekonominin tamamında teknolojinin alımını destekleyerek Avustralya’nın ekonomik iyileşmesini destekliyor.”

Piper Alderman’ın ortağı Michael Bacina, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada bu iki projenin blockchain’in değerini göstermeye ve açığa çıkarmaya yardımcı olmak için önemli olduğunu söyledi:

“Tüm dünyada blockchain’in benimsenmesinin hızlanmasıyla, bu fon Avustralya blockchain endüstrisi ve yerel uzmanlığımız için çok hoş bir destek oldu.”

Planın bir parçası olarak, yeni bir dijital kimlik sistemine doğru 183 milyon dolar ve tek bir işletme sicilini geliştirmek için 301 milyon dolar dahil olmak üzere dağıtılmış muhasebe teknolojileriyle kesişebilecek çeşitli teknolojik girişimler için 480 milyon dolar ayrıldı. İşletmeler hızlı bir şekilde görüntüleme, güncelleme ve işletme kayıt verilerini tek bir yerde tutabilme imkanına sahip olacaklar.

Yetkililer Neler Söyledi

Endüstri, Bilim, Enerji ve Kaynaklar Departmanından Ulusal Blockchain Lideri Chloe White, doğrudan finansmanı “bugün Avustralya blok zinciri için büyük bir kazanç” olarak nitelendirdi ve bunun “Hükümetin sektörde yaptığı en büyük yatırım” olduğunu ekledi.

White, son sekiz aydır Avustralya’nın Ulusal Blockchain Yol Haritasını uygulamak için endüstri liderleriyle yakın bir şekilde çalışıyor ve tedarik zinciri ve eğitim sertifikasyonu için iki blockchain çalışma grubu duyurdu. White yaptığı açıklamanın altını çizdi:

“Bu pilotlar, RegTech, tedarik zincirleri, siber güvenlik ve kimlik bilgileriyle ilgili çalışma gruplarını yönlendiren Ulusal Blockchain Yol Haritası’nı tamamlayacak.”

İlgili Haber:  Kamu Kurumunun Süper Bilgisayarlarında Gizlice Kripto Madenciliği Yaptığı İçin Mahkum Edildi!

2020 boyunca hükümet, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) ve blockchain uygulamasına artan bir ilgi gösterdi. Eylül ayında, Finansal Teknoloji (FinTech) ve Düzenleyici Teknoloji (RegTech) Seçme Komitesi, 50’den fazla blockchain örneği içeren bir ara rapor yayınladı. Komiteye yapılan gönderimler, blockchain potansiyelinin “beş yıl içinde yıllık 175 milyar dolar ve 2030’a kadar 3 trilyon dolar olarak tahmin edildiğini” bildirdi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın