Avustralya hükümeti tarafından desteklenen tarımsal tedarik zinciri platformu Entrust, dağıtık defter platformu Hedera Hashgraph ile çalışacağını duyurdu. Hedera Hashgraph’ın, saniyede 10.000 işlemlik bir işlem hacmine sahip olduğu, önde gelen bilgiler arasında.

Güney Avustralya başbakanı Steven Marshall, 20 Eylül tarihinde Entrust’ı resmen piyasaya sürdü. Platformun ilk odak noktasını, şarap ve süt ürünleri üretim endüstrilerini küresel pazarlarda sahtekarlıktan korumak ve tarım ve ilişkili sektörlerde tasarrufu artırmak oluşturuyor.

Entrust, şarap üzümleri gibi birincil ürünlerin yerel tarım tedarik zincirindeki hareketini ve ikincil ürünlerin (bu durumda şarabın kendisi) tedarik zincirini izleyen bir yazılım servisi olarak hizmet verecek.

Konum belirleme, zaman damgası ve diğer önemli veriler sabit bir şekilde Hedera Hashgraph’a kaydedilebilecek. Bu veriler, web tarayıcısı veya mobil uygulama aracılığıyla kolay erişime açık olacak.

Platformun beta sürümü şu anda Güney Avustralya’nın Clare Valley adlı şarap bölgesinde bulunan bir düzineden fazla şirket tarafından deneniyor. Bu süreçte 250.000 litreden fazla şarabın hareketi izleniyor. Platform, Grosset Wines’ten Jeffrey Grosset ile ortaklaşa kuruldu ve Avustralya hükümeti girişimi desteklemek için 150.000 Avustralya Doları (yaklaşık 109.000 Amerikan Doları) sağladı.

Entrust neleri hedefliyor?

Entrust’ın teknik işler müdürü Rob Allen, Hedera’nın ölçeklendirme yeteneklerinden övgüyle bahsetti. Hashgraph’ın hız avantajlarının, Entrust’ın, ekonomileri şarap ve diğer tarımsal ürünleri ihraç etmeye bağımlı olan diğer ülkeleri hedeflemesine izin vereceğini tahmin ettiğini söyledi.

“Avustralya, her yıl yaklaşık 2 milyon ton şaraplık üzüm üretiyor. Şarap üreticileri, Wine Australia Etiket Bütünlüğü Programı verilerini Entrust’ta korumanın avantajlarını gördükçe, sistemin hızlı, uygun maliyetli, güvenli ve ölçeklenebilir olması önemlidir. ”

Avustralya Sanayi Bakanlığı, ağustos ayının sonlarında, Avustralya’nın Ulusal Blokchain Yol Haritası Yönlendirme Komitesini desteklemek için tedarik zinciri ve kimlik doğrulama sektörlerini hedefleyen yerel çalışma gruplarının kurulduğunu duyurmuştu.

İlgili Haber:  Dağıtık Defter

Birkaç blokchain tabanlı tedarik zinciri izlenebilirlik çözümü de Avustralya’da bir dayanak noktası oluşturdu. VeChain, son yıllarda yüzlerce Avustralyalı işletme ile ortaklık kurarken, tarım odaklı platformlar Aglive ve BeefLedger yerel sığır eti endüstrisini hedefleyen başarılara şahit oldu.

Hedera Hashgraph, Temmuz ayında Avustralya’nın önde gelen satış teknolojisi sağlayıcısı Eftpos ile yaptığı DLT destekli bir mikro ödeme pilotu ile Avustralya ve Yeni Zelanda’daki varlığını pekiştirmişti.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın