25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Avusturyalı Alkol Üreticisi Blockchain Kullanmaya Başlayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Damıtılmış alkollü içki üreticileri de blockchain ağını kullanmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Avusturya merkezli bir cin damıtıcısı olan Stin, tedarik zincirini şeffaf bir şekilde izlemek için Güney Kore’nin en büyük halka açık blokchain projesi olan ICON’u (ICX) kullanmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Avusturyalı bir blockchain firması olan block42, izleme sisteminin güvenliğini en üst düzeye çıkarmak için yakın alan iletişimi (NFC) teknolojisini ICON blockchain ile birleştirecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

NFC çipleri ve cihazları elektronik kimlik belgeleri ve anahtar kartları olarak işlev görüyor. Şu anda temassız ödeme sistemlerinde ve kredi kartlarının yerini alan mobil ödeme hizmetleri de bu teknolojinin kullanım alanları arasında gösterilebilir.

block42, Stin’in tedarik zinciri için, kripto özellikli NFC yongaları ile cin damıtıcısının sınırlı sayıda üretilen 999 şişe cinine uygulanacak. Bunlar, tüketicilerin alkollerin orijinalliklerini kontrol etmek ve sınırlı sürüm serilerinde hala mevcut olan toplam şişe sayısını takip etmek için şişeleri taramasına olanak tanıyacak.

ICON’un kurucusu Min Kim, yaptığı resmi bir açıklamada, “az bulunurluk” takibi için ICON blok zincirinin kullanılmasını şiddetle desteklediğini söyledi. Kim, teknolojinin, daha güvenilir izleme sistemleri aracılığıyla sınırlı sürümlerin ve diğer nadir ürünlerin yüksek değerini korumak için önemli bir yol sunabileceğini söyledi.

Şirkete göre, ICON ağını NFC ve diğer teknolojilerle etkileşime girecek şekilde yapılandırmak, halkın sürekli “yıllanmış” içeceklere ve buna karşılık gelen lüks varlıkların değerine olan güvenini korumaya yardımcı olabilir.

Tüketim Ürünlerinde Blockchain Kullanımı Ne Durumda?

Daha önce de söylendiği gibi, geliştiriciler ve kuruluşlar, blockchain ağını, lüks tüketim ürünlerinin güvenilir dokümantasyonunu ve dolaşımını destekleyebilecek bir ağ olarak görüyorlar. Aynı zamanda söz konusu ürünlerin etik kökenlerini doğrulayabilecek güçlü bir altyapı parçası olarak blockchain uzun zamandır kabul görüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Bir Saat İçinde 1.000 Dolar Arttıktan Sonra Tekrar 35.000 Seviyesine Düştü

Dahası, elmasları temsil etmek için değiştirilemez tokenleri (NFT) kullanma projesi, kısa süre önce tahsil edilebilir dijital ürünler için OpenSea adlı internet sitesinde kullanılmaya başlandı.

Lüks tüketim ürünleri pazarının ötesinde, blockchain teknolojisi, tedarik zinciri otomasyonu ve yönetimi için Nesnelerin İnterneti gibi teknolojilerle sıklıkla birleştiriliyor. Ayrıca, Walmart gibi perakende devleri için gıda güvenliği ve izlenebilirliği sağlamak amacıyla kullanılan bir araç olarak da popüler bir konuma geldiği bilinenler arasında.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar