1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

AXA Sigorta İsviçre Bitcoin ile Ödemeleri Kabul Edecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’in kurumsal adaptasyonu hız kesmeden devam ediyor. Tüm AXA müşterileri bütün eşya sigortaları için gereken prim ödemelerini Bitcoin ile ödeme imkanına sahip olacak.

Binance indirim kodu

Avrupa’nın ikinci en büyük sigorta şirketi olan AXA, müşterilerine faturalarını Bitcoin (BTC) ile ödeme imkanı sunmaya hazırlanıyor. Şirket ödeme altyapısı için İsviçreli kripto para şirketi Bitcoin Suisse ile işbirliği yapacak. Bitcoin ödemeleri, neredeyse AXA’nın sunduğu tüm ürünlerin ödemesini yapabilmek için kullanılabilecek. Hayat sigortası alanında ise bir istisna bulunuyor ve yasal sorunlar nedeniyle bu alanda Bitcoin ile ödeme yapılamayacak. Aslına bakılırsa bir diğer İsviçreli sigorta şirketi olan Atupri, Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıklayan ilk şirketti ancak Atupri sadece sağlık sigortaları üzerinde özelleşmiş bir şirket olarak biliniyor.

Binance indirim kodu

Giderek Daha Fazla İnsan Kripto Para Sahibi Oluyor

AXA, kripto paralar ile ödeme kabul edeceğini açıklamasıyla, koronavirüs pandemisi döneminde küresel ekonomilerin dijital dönüşümüne katkı sağlayabilecek bir adım atmış oldu. Sigorta şirketinden yapılan açıklamaya göre şirket zaten 2019 yılından beri bu temayla ilgili piyasa araştırmaları gerçekleştiriyordu. Kendilerinin yaptıkları araştırmaların sonuçlarına göre, 18-55 yaş arasındaki insanların üçte biri, bir tür kripto paraya sahip olduklarını beyan ettiler ya da bu tür bir yatırımı ilgi çekici olduğunu söylediler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

AXA İsviçre yöneticilerinden Claudia Bienentreu yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Bitcoin ile ödemelerin mümkün kılınmasıyla beraber, AXA müşterilerinin, artan alternatif ödeme kanalları isteklerine de karşılık verebilmiş olduk. Bu alanda teknoloji giderek daha büyük bir rol oynuyor.”

AXA Bitcoin Ödemeleri İçin Ek Bir Ücret Talep Etmeyecek

Ödeme işlemlerine gelince müşteriler çok da zorluk çekmeyecekler. Referans numarasıyla beraber online bir transfer işlemi yeterli olacak. İsviçre Frank’ı ile yapılması gereken ödeme miktarı Bitcoin olarak tekrar hesaplanacak. Hesaplanan bu değer kısa bir süre için geçerli olarak. Bu süre içinde müşteriler kur dalgalanması risklerinden etkilenmeyecek. Ayrıca Bitcoin ile ödeme yapmak isteyen müşterilerden, bu işlemler için ek bir ücret de talep edilmeyecek.

İlgili Haber:  2021'deki Toplam Kripto Girişinin %97'sini Bitcoin Oluşturdu

Yapılan ödemeler daha sonra İsviçreli kripto para şirketi Bitcoin Suisse’ye giecek. Bitcoin Suisse ise AXA müşterileri için güncel kurlara dönüşüm gerçekleştirirken yüzde 1.75’lik bir komisyon kesecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar