27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Axie Infinity, 1 Milyar Dolarlık Satışa Ulaşan Ethereum Tabanlı İlk NFT Oyunu Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Axie Infinity’nin satışlarının beşte biri geçen hafta gerçekleşti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum tabanlı oyun Axie Infinity, 1 milyar Dolarlık satış hacmine ulaşan ilk NFT oyunu oldu.
  • Axie Infinity satışlarının neredeyse beşte biri geçen hafta gerçekleşti.

CryptoSlam verilerine göre, Ethereum tabanlı oyun Axie Infinity, 1 milyar Dolarlık işlem hacmine ulaşan ilk NFT oyunu oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Axie Infinity Nedir?

Pokémon’dan ilham alarak üretilen NFT oyunu Axie Infinity’de, şimdiye kadar 1.055.735 Dolar değerinde token, 2.4 milyon işlemle el değiştirdi. Oyunda 324.850 alıcı, 936.065 token sahibi ve 1 milyondan fazla günlük aktif kullanıcı var.

Axie Infinity’nin satışlarının neredeyse beşte biri geçen hafta gerçekleşti. Axie Infinity, satışlarda 1 milyar Doları aşan ilk NFT oyunu oldu. Bir sonraki en çok satan oyun NBA Top Shot – Flow blok zincirinde çalışan bir basketbol kart oyunu – şimdiye kadar 675 milyon Dolarlık satış hacmi üretti. Onu, 657 milyon Dolarlık satış hacmi ile Ethereum tabanlı CryptoPunks takip ediyor.

Kripto parayı Axie Infinity’den çıkardığınız takdirde oyun, basit bir “canavarlar ile savaş” oyunu gibi duruyor. Axie’yi daha kazançlı ve küresel ölçekte popüler hale getiren şey, oyun sistemine kripto paranın dahil edilmesi…

Öte yandan kripto para, Axie Infinity’yi inanılmaz derecede pahalı hale de getiriyor. Tek bir Axie Infinity canavarı birkaç yüz Dolara satılıyor; hatta oyun içindeki yeşil çalılar bile 60 Dolardan işlem görüyor.

Ancak pozitif bir özellikle olarak oyuncular, Axie Infinity tokenlerini ikincil piyasalarda da satmakta özgürler. Bugün ulaşılan 1 milyar Dolarlık satış hacmi de tokenlerin ikincil piyasalarda da büyük oranda işlem gördüğünü gösteriyor.

Axie Infinity’nin Son Aylardaki Yükselişi

Oyunun Vietnamlı geliştiricisi Sky Mavis, Kasım 2020’de oyuncuların kullanabileceği yönetim tokeni Axie Infinity Shards’ı (AXS) piyasaya sürdü. Token geçen ay büyük bir patlama yaşadı. 20 Temmuz’da AXS’nin piyasa değeri 900 milyon Dolardı; şimdilerde ise 2.6 milyar Dolara yükseldi.

İlgili Haber:  Axie Infinity Yatırımcısı Arca, 30 Milyon Dolarlık Bir Finansman Turu Düzenledi

Sky Mavis, ayrıca, oyuncuların oyun içi operasyon üslerini geliştirebilecekleri, kaynak toplayabilecekleri ve eşyalar üretebilecekleri 90.601 adet sanal arazi parçası için de merkezi olmayan bir pazar başlattı. Arazi için çoğu oyun özelliği henüz uygulamaya konulmamış olsa da; arsalar büyük oranda 10.000 Doların üzerinde satılıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar