Axie Infinity (AXS) %16 Oranında Artarak Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Axie Infinity (AXS) son 24 saat içinde %16 oranında fiyat artışı yaşayarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

blank

Haberin Özeti

  • Axie Infinity, kripto tabanlı ve Pokemon benzeri bir oyundur.
  • Oyunun yönetim tokeni AXS, son 24 saatte %16 oranında artış yaşadı ve 21.65 Dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı.

Kripto destekli oyun Axie Infinity’nin yönetim tokeni AXS, geçtiğimiz 24 saat içinde %16 ve son yedi günde de %156 oranında fiyat artışı yaşayarak rekor seviyeye ulaştı.

blank

Axie Infinity Nedir?

AXS, geçtiğimiz saatlerde 21.65 Dolar fiyatını görerek tüm zamanların en yüksek seviyesini deneyimledi. Kripto para şimdilerde ise 20.89 Dolar seviyesine geriledi.

Axie Infinity, oyuncuların “Axies” adlı yaratıkları yetiştirdiği, eğittiği ve savaştığı Pokémon tarzı bir oyundur. Axies’ler, sanat eseri veya oyun içi eserler gibi dijital nesnelere bağlanabilen ve kriptografik olarak benzersiz tokenler olan NFT’ler ile temsil edilir.

Oyunu oynamak için eğitmenlerin önce üç Axies edinmeleri gerekir. NFT’ler ayrıca oyundaki dijital arazileri temsil etmek için de kullanılır. Bu yılın başlarında, bu tür dokuz arazi 1.5 milyon Dolar gibi rekor bir fiyata satıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Oyun şu anda 25.000’den fazla kullanıcı ve 27.06 milyon Dolarlık işlem hacmi ile DappRadar’ın lider oyunlar listesinde üçüncü sırada yer alıyor.

“Axie Infinity Shards” anlamına gelen AXS, Axies’leri temsil eden NFT’lerden farklı geleneksel bir ERC-20 tokenidir.

Axie Infinity, bu yılın başlarında, Dallas Mavericks’in sahibi milyarder yatırımcı Mark Cuban ve Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın da dahil olduğu geniş bir yatırımcı grubun ile 7.5 milyon Dolarlık bir finansman turu düzenledi.

Kripto Oyun Platformlarının Başarısı

Diğer kripto oyun projelerine ait tokenler de geçtiğimiz hafta boyunca önemli kazançlar elde etti. Decentraland’ın MANA’sı son 24 saatte %3.6 düşmüş olsa da kripto para geçtiğimiz hafta genelinde %25 değer kazandı. Bir başka kripto oyun tokeni olan Enjin Coin (ENJ) de son 24 saatte %3.9 düşmesine rağmen geçtiğimiz hafta genelinde kaydettiği %17.2’lik fiyat artışı ile kripto para tutkunlarının dikkatini çekmeyi başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend