28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Axie Infinity (AXS) %16 Oranında Artarak Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Axie Infinity (AXS) son 24 saat içinde %16 oranında fiyat artışı yaşayarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Axie Infinity, kripto tabanlı ve Pokemon benzeri bir oyundur.
  • Oyunun yönetim tokeni AXS, son 24 saatte %16 oranında artış yaşadı ve 21.65 Dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı.

Kripto destekli oyun Axie Infinity’nin yönetim tokeni AXS, geçtiğimiz 24 saat içinde %16 ve son yedi günde de %156 oranında fiyat artışı yaşayarak rekor seviyeye ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Axie Infinity Nedir?

AXS, geçtiğimiz saatlerde 21.65 Dolar fiyatını görerek tüm zamanların en yüksek seviyesini deneyimledi. Kripto para şimdilerde ise 20.89 Dolar seviyesine geriledi.

Axie Infinity, oyuncuların “Axies” adlı yaratıkları yetiştirdiği, eğittiği ve savaştığı Pokémon tarzı bir oyundur. Axies’ler, sanat eseri veya oyun içi eserler gibi dijital nesnelere bağlanabilen ve kriptografik olarak benzersiz tokenler olan NFT’ler ile temsil edilir.

Oyunu oynamak için eğitmenlerin önce üç Axies edinmeleri gerekir. NFT’ler ayrıca oyundaki dijital arazileri temsil etmek için de kullanılır. Bu yılın başlarında, bu tür dokuz arazi 1.5 milyon Dolar gibi rekor bir fiyata satıldı.

Oyun şu anda 25.000’den fazla kullanıcı ve 27.06 milyon Dolarlık işlem hacmi ile DappRadar’ın lider oyunlar listesinde üçüncü sırada yer alıyor.

“Axie Infinity Shards” anlamına gelen AXS, Axies’leri temsil eden NFT’lerden farklı geleneksel bir ERC-20 tokenidir.

Axie Infinity, bu yılın başlarında, Dallas Mavericks’in sahibi milyarder yatırımcı Mark Cuban ve Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian’ın da dahil olduğu geniş bir yatırımcı grubun ile 7.5 milyon Dolarlık bir finansman turu düzenledi.

Kripto Oyun Platformlarının Başarısı

Diğer kripto oyun projelerine ait tokenler de geçtiğimiz hafta boyunca önemli kazançlar elde etti. Decentraland’ın MANA’sı son 24 saatte %3.6 düşmüş olsa da kripto para geçtiğimiz hafta genelinde %25 değer kazandı. Bir başka kripto oyun tokeni olan Enjin Coin (ENJ) de son 24 saatte %3.9 düşmesine rağmen geçtiğimiz hafta genelinde kaydettiği %17.2’lik fiyat artışı ile kripto para tutkunlarının dikkatini çekmeyi başardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar