27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Axie Infinity (AXS) %27 Oranında Yükseldi: Oyun Tokenlerindeki Artış Dikkat Çekiyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Axie Infinity (AXS) ve Decentraland (MANA) gibi kripto oyunlarına güç veren tokenler bugün çift haneli kazançlar elde ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Blockchain oyun platformlarına güç veren tokenler, bugün çift haneli kazançlar elde ediyor.
  • Bu arada ilk 10 kripto paranın çoğunda ise fiyatlar durgun seyrediyor.

Merkezi olmayan finans (DeFi) kripto paraları, dün önemli bir artış yaşamıştı. Bugünün kahramanları ise blockchain oyun platformlarına güç veren tokenler. Pek çok kripto oyun tokeninin fiyatı bugün %20’nin üzerinde yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto Oyun Tokenleri Yükseliyor: AXS, MANA, CHZ, ENJ ve Diğerleri

Kripto oyun tokenlerindeki yükselişe Pokémon benzeri bir blok zinciri oyunu olan Axie Infinity’nin yerel tokeni AXS liderlik ediyor. Kripto metrik platformu CoinGecko’ya göre, AXS son 24 saatte %27.7 oranında artışla 13.48 Dolar fiyatına ulaştı.

AXS’ı, kullanıcıların çeşitli varlıklar oluşturabileceği, 3B ortamları keşfedebileceği ve diğer katılımcılarla ticaret yapabileceği Ethereum tabanlı bir sanal gerçeklik platformu olan Decentraland’ın MANA tokeni takip ediyor. MANA’nın fiyatı son 24 saatte %16’nın üzerinde yükseldi. MANA, an itibariyle 0.70 Doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Aynı zamanda, blockchain tabanlı taraftar etkileşim platformu Socios.com’a güç veren kripto para birimi Chiliz’in (CHZ) fiyatı da son 24 saat içinde kaydettiği %10.5’lik artışla dikkat çekiyor. CHZ, şu dakikalarda 0.26 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Son olarak, blok zinciri tabanlı oyun platformu Enjin’in yerel tokeni olan ENJ de son 24 saatte %10’un üzerinde artış kaydetti ve şu anda yaklaşık 1.31 Dolar fiyatında seyrediyor.

İlk 10’daki Kripto Paralar İçin Durgun Bir Gün

Piyasanın “ağır toplarında” ise durum bu kadar iç açıcı değil. İlk 10’da yer alan pek çok kripto para bugün durgun bir fiyat seviyesi sergiliyor. Son 24 saatte %0.6’lık bir fiyat artışı yaşayan Bitcoin 34.800 Dolar seviyesinde; ikinci en büyük kripto para olan Ethereum ise %3’lük artışla 2.380 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasalarındaki Ani Düşüş 24 Saat İçinde 300 Milyar Dolarlık Kayba Neden Oldu

İlk 10’da yer alan diğer kripto paralardan Сardano %1’lik değer kaybıyla 1.43 Dolar; XRP %0.9’luk değer kaybıyla 0.668 Dolar ve Dogecoin de %1.4’lük değer kaybıyla 0.23 Dolar seviyesinde seyrediyor. Öte yandan %4.6’lık fiyat artışı yaşayarak 333 Dolara ulaşan Binance Coin ve %5.2’lik fiyat artışıyla 16.73 Dolara ulaşan Polkadot tokenleri, diğerlerine nazaran bugün daha iyi bir performans sergiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar