1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Axie Infinity (AXS) Yükselişteyken Can Sıkan Haber Geldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Axie Infinity (AXS), oyun oynayarak para kazanmayı mümkün kılmayı amaçlayan, Blockchain tabanlı bir oyun olarak biliniyor. Filipinler’de artık bu oyun üzerinden kazanılan paralar vergilendirilecek.

Binance indirim kodu

Axie Infinity, inanılmaz derece yükselişler ile sonuçlanan fiyat rallisinin yanında, ayrıca gelişmekte olan ülkelerin vatandaşlarına hayatlarını sürdürebilmek için oldukça dolgun bir gelir imkanı da sağladı. Örneğin Filipinler’de, geçinebilmek için Blockchain oyununu kullanan kişilerin sayısı günden güne artıyor. Ancak bu gelir, görünüşe göre artık vergisiz olmayacak. Açıklama Filipinler maliye bakanından geldi. Manila Bulletin’in açıklamasına göre, Filipinler’de Axie Infinity üzerinden kazanılan paralar artık vergilendirilecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Filipin maliye bakanı müsteşarı Antonette Tionko, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Axie Infinity’nin Filipinler’de herhangi bir kaydı bulunmuyor. Bu oyun, yakında, ülke içerisinde şubesi bulunmayan kavramların kaydı ile ilgili sistemi kurduktan hemen sonra ele alacağımız şeyler arasında yer alıyor. Filipinler’de bulunmasa bile, bu oyun üzerinden gelir elde eden herkes bu gelirlerini bildirecek.

Gelişmekte Olan Ülkelerde Bazı İnsanlar Axie Infinity Üzerinden Kazandıkları Para ile Geçinmeye Çalışıyor

Uluslararası kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan “Rest of World”, 19 Ağustos tarihli raporunda, gelişmekte olan ülkelerdeki insanların, Axie Infinity (AXS) üzerinden kazandıkları para ile geçinmeye çalıştıklarını ortaya koydu. Çalışmada, 31 yaşındaki RK Secretario isimli Filipinliye odaklanıldı. Bu kişi, iki yıldan uzun bir süredir kümes hayvanı yetiştiricilerine pirinç yemi satarak geçimini sağlıyordu. Filipinler’de kişi başına düşen milli gelir 2019 yılında yıllık 3.485 dolar, aylık ise 290 dolar olarak ölçülmüştü. Pandemi ile birlikte Secretario’nun işleri de aksadı. Filipinli artık hayatta kalma mücadelisi veriyordu. Rapora göre, Secretario bir süre sonra bilgisayar oyunu Axie Infinity ile tanıştı. Filipinli kendisi ile yapılan röportajda şöyle dedi: “Bizim bölgemizde düzenli bir iş bulmak gerçekten ama gerçekten çok zor. Axie Infinity ile birlikte evde kalarak daha güvende oluyorum.”

İlgili Haber:  Filipinler, Bitcoin Madenciliği Alanındaki Çeşitli Dolandırıcılık İddiaları ile Çalkalanıyor

Axie Infinity oyuncularının %40’ını Filipinliler oluşturuyor. 2019 yılında Filipinliler ortalama olarak yılda 4.135 dolar, aylık ise 344 dolar kazandılar.

AXS, 24 Ağustos tarihinde Discord kanallarının 800.000 üyeye ulaştığını açıklamıştı. Karşılaştırma yapmak gerekirse, dünyanın en popüler ve başarılı oyunlarından biri olan Fortnite’ın Discord kanalının yalnızca 788.000 üyesi var.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar