28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

12 Günde %150 Yükseliş Yaşayan Axie Infinity (AXS)’nin Büyümesi Sağlıklı Mı? – Fiyat Analizi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Axie Infinity’nin bir boğa koşusu yaşadığını söylemek AXS’nin performansı karşısında hafif kalır. Axie Infinity’nin fiyatı 12 gün içerisinde 48 dolardan 120 dolara fırlayarak %150’nin üstünde bir yükseliş kaydetti. Borsalar arası spot hacmi 5.6 milyar dolara ulaştı ve son 24 saat içinde AXS, USDT hariç, dünyanın en fazla alınıp satılan beşinci kripto para haline geldi. Analist Saif Naqvi, altcoinin fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bununla birlikte, “kazanmak için oyna” türünün öncüllerinden olan oyun, topluluğunu yüklü miktarlarda airdrop’lar ve yeni bir merkezsiz borsa duyurusuyla ödüllendirdi. Platform ayrıca staking işlemlerine %240’a varan APR’ler sunarak AXS’nin stake edilmesini de teşvik etti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin, düne göre %50 daha bir yüksek bir değer olan 117 dolardan işlem görüyor.

Axie Infinity için bir önceki analizi buradan okuyabilirsiniz.

AXS’nin 4 Saatlik Grafiği

axs

AXS’nin grafiğinde, 21 Eylül tarihindeki kripto para çöküşünü hafif sıyrıklarla atlattığı görülüyor. Yüksek tepeler gözlenen grafiğinde altcoin, 48 dolardan bir yükseliş yaşadı ancak ralli ilk başladığında 72 dolardaki desteğine doğru bir gerileme yaşandı. Altcoin’e ait Fibonacci değeri de altcoinin gerilemesinin 104 dolara doğru olabileceğini gösterdi.

Çok yüksek miktardaki alış baskısının azalmaya başlamasıyla beraber %23.6’lık Fibonacci seviyesinde, analiste göre, yatırımcılar karlarını alıp çıkmaya başlarsa kısa vadeli olarak bir gerilemeye işaret edilmiş olabilir. Analiste göre bu durumda 110 dolar ve 107 dolardaki destek noktaları tekrar test edilebilir. Analiste göre pek muhtemel olmasa da, 95 doların altında bir kapanış yaşanması durumunda altcoinin rallisi ani bir şekilde sona erebilir.

Analiste göre, AXS fiyatı stabil hale geldikten sonra, %38.2’lik (128.5 dolar) ve %50’lik (135.6 dolar) Fibonacci seviyeleri hedeflenebilir. Naqvi, %100’lük Fibonacci seviyesinin ise uzun vadeli bir tür hedef olduğunu düşünüyor.

İlgili Haber:  Ünlü Analist, Patlama Yapacağını İddia Ettiği 7 Altcoini Paylaştı! En Tepede Ethereum Var!

Sonuç

Bu kadar kısa bir sürede büyük yükselişler kaydeden AXS, analiste göre bir sonraki yükselişinden önce stabil hale gelme ihtiyacı duyabilir. Bu durum uzun vadeli gidişatta sağlıklı olacaktır ve bununla birlikte daha düzenli bir rallinin yaşanmasına da olanak sağlayacaktır.

Analiste göre 110 dolar ve 107 dolardaki destek noktaları bu aşamada kritik öneme sahip olabilir. Alıcıların atağa geçmesi durumunda ise, %38.2’lik ve %50’lik Fibonacci seviyeleri odak noktası haline gelebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar