10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Axie Infinity, Yılın 3. Çeyreğinde En Çok İşlem Gören NFT Koleksiyonu Oldu

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 1 ay önce

blank

“Oyna-kazan” NFT oyunu Axie Infinity, dün 1.1.0a güncellemesini duyurdu. Oyun, ayrıca yılın 3. çeyreğinde en çok işlem gören NFT koleksiyonu olarak kayıtlara geçti.

blank

Haberin Özeti

  • Pokemon benzeri bir NFT oyunu olan Axie Infinity, 2021 yılının 3. çeyreğinde, NBA Top Shot ve CryptoPunks gibi önde gelen NFT koleksiyonlarını geride bıraktı.
  • Axie, 3. çeyrekte 2.5 milyar Doların üzerinde işlem hacmi bildirdi ve en çok işlem gören koleksiyon olarak kaydedildi.

Pokemon benzeri bir NFT oyunu olan Axie Infinity, 2021 yılının 3. çeyreğinde, NBA Top Shot ve CryptoPunks gibi önde gelen NFT koleksiyonlarını geride bırakarak 2.5 milyar Doların üzerinde işlem hacmi bildirdi ve en çok işlem gören koleksiyon olarak kaydedildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Axie Infinity, Lider NFT Koleksiyonu Oldu

Analiz sitesi DappRadar’ın BGA Blockchain Oyun Raporuna göre, Axie Infinity, yılın 3. çeyreğinde 2.08 milyar Dolarlık bir işlem hacmi bildirdi. Oyun ayrıca aynı süreçte 800 milyon Dolar gelir elde etti.

DappRadar’a göre, kripto para tabanlı oyun alanının geneli de 3. çeyrekte iyi bir performans gösterdi. Blok zinciri endüstrisi günlük 1.54 milyon benzersiz aktif cüzdan (UAW) kaydetti. Bu, son çeyreğe göre %25 ve geçtiğimiz yıla göre %509’luk bir artış anlamına geliyor. 1.54 milyon UAW’nin %49’u (yaklaşık 754.000’i) 3. çeyrekte blockchain tabanlı oyunlarla etkileşime girdi.

Geçtiğimiz günlerde Axie geliştiricisi Sky Mavis, Andreessen Horowitz liderliğindeki bir B Serisi finansman turunda 152 milyon Dolar fon toplamış ve firmanın toplam değerlemesini 3 milyar Dolara taşımıştı.

Axie Infinity 1.1.0a Güncellemesi

Axie Infinity, ayrıca, geçtiğimiz gün oyun içi bazı özellikleri değiştiren 1.1.0a Güncellemesini yayınladı.

Ancak bazı oyuncular, botları oyundan çıkarma ve rekabeti teşvik etme gibi yenilikleri memnuniyetle karşılarken; bazı oyuncular da bu güncellemenin daha düşük dereceli oyuncuları “güçsüzleştireceğini” dile getirdi.

İlgili Haber:  Yakında Counter-Strike Oynayarak Bitcoin Kazanabileceksiniz

Axie’nin gelişmekte olan ekonomilerde oyun oynayarak geçimini sağlayan ve gün geçtikçe büyüyen bir oyuncu tabanı olduğu göz önüne alındığında; Axie ekonomisinde ve işleyişinde yapılacak herhangi bir değişiklik gerçekten de büyük tartışmalar yaratabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend