4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Axie Infinity, Yılın 3. Çeyreğinde En Çok İşlem Gören NFT Koleksiyonu Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

“Oyna-kazan” NFT oyunu Axie Infinity, dün 1.1.0a güncellemesini duyurdu. Oyun, ayrıca yılın 3. çeyreğinde en çok işlem gören NFT koleksiyonu olarak kayıtlara geçti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Pokemon benzeri bir NFT oyunu olan Axie Infinity, 2021 yılının 3. çeyreğinde, NBA Top Shot ve CryptoPunks gibi önde gelen NFT koleksiyonlarını geride bıraktı.
  • Axie, 3. çeyrekte 2.5 milyar Doların üzerinde işlem hacmi bildirdi ve en çok işlem gören koleksiyon olarak kaydedildi.

Pokemon benzeri bir NFT oyunu olan Axie Infinity, 2021 yılının 3. çeyreğinde, NBA Top Shot ve CryptoPunks gibi önde gelen NFT koleksiyonlarını geride bırakarak 2.5 milyar Doların üzerinde işlem hacmi bildirdi ve en çok işlem gören koleksiyon olarak kaydedildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Axie Infinity, Lider NFT Koleksiyonu Oldu

Analiz sitesi DappRadar’ın BGA Blockchain Oyun Raporuna göre, Axie Infinity, yılın 3. çeyreğinde 2.08 milyar Dolarlık bir işlem hacmi bildirdi. Oyun ayrıca aynı süreçte 800 milyon Dolar gelir elde etti.

DappRadar’a göre, kripto para tabanlı oyun alanının geneli de 3. çeyrekte iyi bir performans gösterdi. Blok zinciri endüstrisi günlük 1.54 milyon benzersiz aktif cüzdan (UAW) kaydetti. Bu, son çeyreğe göre %25 ve geçtiğimiz yıla göre %509’luk bir artış anlamına geliyor. 1.54 milyon UAW’nin %49’u (yaklaşık 754.000’i) 3. çeyrekte blockchain tabanlı oyunlarla etkileşime girdi.

Geçtiğimiz günlerde Axie geliştiricisi Sky Mavis, Andreessen Horowitz liderliğindeki bir B Serisi finansman turunda 152 milyon Dolar fon toplamış ve firmanın toplam değerlemesini 3 milyar Dolara taşımıştı.

Axie Infinity 1.1.0a Güncellemesi

Axie Infinity, ayrıca, geçtiğimiz gün oyun içi bazı özellikleri değiştiren 1.1.0a Güncellemesini yayınladı.

Ancak bazı oyuncular, botları oyundan çıkarma ve rekabeti teşvik etme gibi yenilikleri memnuniyetle karşılarken; bazı oyuncular da bu güncellemenin daha düşük dereceli oyuncuları “güçsüzleştireceğini” dile getirdi.

İlgili Haber:  “The Sims” Oyunlarının Geliştiricisi, Yeni Bir NFT Oyunu Yayınlıyor

Axie’nin gelişmekte olan ekonomilerde oyun oynayarak geçimini sağlayan ve gün geçtikçe büyüyen bir oyuncu tabanı olduğu göz önüne alındığında; Axie ekonomisinde ve işleyişinde yapılacak herhangi bir değişiklik gerçekten de büyük tartışmalar yaratabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar