26 Mayıs 2022, Perşembe
18.9 C
İstanbul

Axie Infinity Fiyatı, Stake Hizmetinin Başlatılmasının Ardından Bir Haftada %70 Oranında Yükseldi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Axie Infinity bir stake hizmeti başlattı. Token ve faiz oranı değişken olmasına rağmen, kullanıcılar bazı noktalarda yıllık %385’e varan faiz getirilerine erişebilirler.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • NFT oyunu Axie Infinity’nin geliştirme ekibi, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, oyunun erken dönem kullanıcılarına 60 milyon Dolarlık bağış yaptı.
  • Oyun, ayrıca, yeni bir AXS stake hizmeti başlattı.
  • Bu gelişmeler ile birlikte AXS fiyatı, bir haftada %70 oranında yükseldi.

NFT oyunu Axie Infinity’nin geliştirme ekibi, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, oyunun erken dönem kullanıcılarına 60 milyon Dolarlık bağış yaptı ve yıllık %385’e varan getiri oranları ile stake hizmetini başlattı. Tüm bu gelişmelerin sonrasında, Pokémon’dan ilham alan oyunun yönetim tokeni AXS, son yedi günde %70 oranında yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

AXS Staking Nedir?

Şimdiye kadar, AXS sahipleri, 1.17 milyar Dolarlık stake işlemi gerçekleştirdi. Daha az kişi AXS tokenlerini kullandığı takdirde yıllık faiz oranları da artacaktır.

Axie Infinity, oyuncuların savaşları kazanarak, görevleri tamamlayarak ve NFT’leri takas ederek AXS tokenleri ve değerli NFT’ler kazanabilecekleri “kazanmak için oyna (play to earn)” temelli bir NFT oyunudur.

Sadece oyunu oynamaya başlamak için şu anda 1.000 Doların üzerinde bir giriş sermayesi gerekli olsa da; Axie Infinity, doğru NFT’lerin seçimi ve ticareti ile gündelik yaşamı idame ettirebilecek seviyede gelir getirme potansiyeli olan bir oyun.

Axie Infinity Yaklaşık 30 Milyar Dolarlık Piyasa Değerine Ulaştı

Messari’nin araştırmasına göre, Axie Infinity’nin piyasa değeri 29.9 milyar Dolara yükseldi; bu da onu Activision Blizzard, Nintendo, Roblox ve Electronic Arts’tan sonra beşinci en büyük video oyun şirketi haline getirdi.

Oyuncular için çekici olan şey, AXS’nin bir yönetim tokeni olmasıdır; bu, token sahiplerinin oyunun geleceği ile ilgili kararlarda oy vermek için AXS tokenlerini kullanabilecekleri anlamına gelir. Bu, çok basit düzeyde, kooperatife ait bir şirkette hisse sahibi olmaya benzer.

İlgili Haber:  Axie Infinity (AXS) Başta Olmak Üzere Oyun Tokenlerinde Ciddi Kayıp Yaşanıyor!

Bazı kullanıcılar, airdrop etkinliğinde yüz binlerce AXS tokeni aldı. Bir tüccar, airdrop sırasında 189.314 Dolar değerinde AXS tokeni aldığını belirterek, “Şimdiye kadar aldığımız en büyük airdrop. Oyun yönetimine teşekkür ederiz.” tweetini paylaştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar