3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Axie Infinity Furyası Sona mı Erdi? Altcoinin Verilerinde Düşüş Gözleniyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 11 ay önce

Binance indirim kodu

NFT’lerin patlama yaşamasından bu yana yatırımcılar bu varlıkları çeşitli endüstrilerde çığır açacak birer kavram olarak gördüler. Bu tür bir heyecan dalgası ile birlikte NFT’ler piyasadaki en büyük sektörlerden biri haline geldi ve Axie Infinity gibi oyunlar popülerlik kazandı.

Binance indirim kodu

2021 yılı, toplam satış hacmi olarak 12 milyar doları aşan NFT’ler için gerçekten de bir dönüm noktası oldu. Sadece geçtiğimiz hafta bile, veri sağlayıcılarından gelen verilere göre NFT satışları 297 milyon dolara ulaştı. Bu miktar oldukça etkileyici olsa da işin bir de diğer tarafı var.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Haftalık bazda, tamamlanan satışlar üzerinde harcanan toplam USD miktarı büyük bir düşüş sergiledi. Alttaki grafik, üç aylık bir periyotta bu düşüşü gözler önüne seriyor.

Axie Infinity Verilerinde Önemli Ölçüde Düşüş Gözleniyor

Ethereum tabanlı bir Blockchain oyunu olan Axie Infinity, dağıtılmış defter teknolojisini kullanan oyunlar içerisinde en popülerlerden biri olma özelliği taşıyor. Oyun, Sky Mavis adlı bir geliştirici stüdyosu tarafından oluşturuldu. Blockchain oyunları gerçekten de çok hızlı bir büyüme sergilerken Axie Infinity de bu oyunlar içerisinde, 3 milyar doları aşan NFT satışıyla birlikte başı çekenler arasında yer alıyor.

Oyunun geliştirici ekibi, Axie Infinity için özel olarak geliştirilmiş, Ethereum bağlantılı Ronin adlı bir yan zincir bile yaratmıştı. Ronin sayesinde Axie Infinity kullanıcıları herhangi bir gaz ücreti ödemeden NFT satışı, alışı veya takası gerçekleştirebiliyor. Ronin yan zincirindeki satış aktivitesinin Haziran ayında %508 artış gösterdiği de unutulmamalı.

Düşüş başlamadan önce her şey yolunda gidiyordu. Wu Blockchain takma adıyla Twitter üzerinde aktif olan Çinli gazeteci de aynı duruma vurgu yaptı ve buna neden olan muhtemel faktörü de dile getirdi.

İlgili Haber:  Ronin Network'ten Çalınan Ethereum'lar Hareket Etmeye Başladı

Nansen tarafından sağlanan verilere göre, AXS ve Ronin Blockchain’i üzerinde gerçekleştirilen günlük işlem hacimleri düşüş gösterdi. Dahası, Axie’nin günlük NFT satışları Temmuz ayı seviyelerine geriledi. Wu Blockchain, günlük aktif adres sayısının da zirve noktasından %70 düşerek 300.000’in altına indiğini belirtti.

Bununla birlikte genel NFT satışları da büyük oranda düşüş eğiliminde bulunuyor. Verilere göre dünyanın en büyük NFT pazarının işlem hacmi Eylül ayında %80’in üzerine azalmıştı. Ubisoft Quartz NFT satışları da benzer bir şekilde sönük kalmıştı. NFT kavramının hayatımızda yer edinip edinmeyeceğini tabii ki zaman gösterecek.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar