27 Ocak 2022, Perşembe
-0.9 C
İstanbul

Axie Infinity Furyası Sona mı Erdi? Altcoinin Verilerinde Düşüş Gözleniyor

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 4 hafta önce

Binance indirim kodu

NFT’lerin patlama yaşamasından bu yana yatırımcılar bu varlıkları çeşitli endüstrilerde çığır açacak birer kavram olarak gördüler. Bu tür bir heyecan dalgası ile birlikte NFT’ler piyasadaki en büyük sektörlerden biri haline geldi ve Axie Infinity gibi oyunlar popülerlik kazandı.

Binance indirim kodu

2021 yılı, toplam satış hacmi olarak 12 milyar doları aşan NFT’ler için gerçekten de bir dönüm noktası oldu. Sadece geçtiğimiz hafta bile, veri sağlayıcılarından gelen verilere göre NFT satışları 297 milyon dolara ulaştı. Bu miktar oldukça etkileyici olsa da işin bir de diğer tarafı var.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Haftalık bazda, tamamlanan satışlar üzerinde harcanan toplam USD miktarı büyük bir düşüş sergiledi. Alttaki grafik, üç aylık bir periyotta bu düşüşü gözler önüne seriyor.

Axie Infinity Verilerinde Önemli Ölçüde Düşüş Gözleniyor

Ethereum tabanlı bir Blockchain oyunu olan Axie Infinity, dağıtılmış defter teknolojisini kullanan oyunlar içerisinde en popülerlerden biri olma özelliği taşıyor. Oyun, Sky Mavis adlı bir geliştirici stüdyosu tarafından oluşturuldu. Blockchain oyunları gerçekten de çok hızlı bir büyüme sergilerken Axie Infinity de bu oyunlar içerisinde, 3 milyar doları aşan NFT satışıyla birlikte başı çekenler arasında yer alıyor.

Oyunun geliştirici ekibi, Axie Infinity için özel olarak geliştirilmiş, Ethereum bağlantılı Ronin adlı bir yan zincir bile yaratmıştı. Ronin sayesinde Axie Infinity kullanıcıları herhangi bir gaz ücreti ödemeden NFT satışı, alışı veya takası gerçekleştirebiliyor. Ronin yan zincirindeki satış aktivitesinin Haziran ayında %508 artış gösterdiği de unutulmamalı.

Düşüş başlamadan önce her şey yolunda gidiyordu. Wu Blockchain takma adıyla Twitter üzerinde aktif olan Çinli gazeteci de aynı duruma vurgu yaptı ve buna neden olan muhtemel faktörü de dile getirdi.

İlgili Haber:  Grayscale, Metaverse Sektörüne Dair Yeni Bir Rapor Yayınladı! Gelecek Metaverse'de mi?

Nansen tarafından sağlanan verilere göre, AXS ve Ronin Blockchain’i üzerinde gerçekleştirilen günlük işlem hacimleri düşüş gösterdi. Dahası, Axie’nin günlük NFT satışları Temmuz ayı seviyelerine geriledi. Wu Blockchain, günlük aktif adres sayısının da zirve noktasından %70 düşerek 300.000’in altına indiğini belirtti.

Bununla birlikte genel NFT satışları da büyük oranda düşüş eğiliminde bulunuyor. Verilere göre dünyanın en büyük NFT pazarının işlem hacmi Eylül ayında %80’in üzerine azalmıştı. Ubisoft Quartz NFT satışları da benzer bir şekilde sönük kalmıştı. NFT kavramının hayatımızda yer edinip edinmeyeceğini tabii ki zaman gösterecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend