25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Axie Infinity’deki Bir Sanal Arsa 2.48 Milyon Dolarlık Rekor Fiyata Satıldı!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 2 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para tabanlı en popüler NFT oyunlarından Axie Infinity’deki bir oyun içi arazi 2.48 milyon Dolara satıldı. Bu, oyun için rekor satış fiyatı olarak tarihe geçti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para tabanlı en popüler NFT oyunlarından Axie Infinity’deki bir oyun içi sanal arsa 2.48 milyon Dolara satıldı.
  • Söz konusu sanal arsanın, oyun içi haritada “çok nadir” olarak bulunan bir parça olduğu belirtildi.
  • Bu, oyun için rekor satış fiyatı olarak tarihe geçti.

Kripto para ve blockchain tabanlı NFT oyunlarının en popülerlerinden biri olan Axie Infinity’de geçtiğimiz gün rekor bir satış gerçekleşti. Bir oyun içi arazi, tam olarak 550 Ethereum (yaklaşık 2.48 milyon Dolar) karşılığında alıcı buldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Axie Infinity’den Rekor Satış

Söz konusu arazinin, oyun içi haritada “çok nadir” olarak bulunan bir parça olduğu belirtildi. “Genesis” arsasından oyunda toplamda sadece 220 tane olduğu ve fiyatının da bu nedenle rekor seviyede olduğu açıklandı.

Axie Infinity, oyuncuların Smooth Love Potion (SLP) tokenlerini kazanmak için “Axies” adı verilen küçük Pokémon benzeri yaratıkları toplayıp ürettikleri ve onları birbirleriyle savaşa soktukları bir “oyna-kazan” oyunudur.

En Çok İşlem Gören NFT Koleksiyonu

Oyun içi araziler ve “Axies” canavarları da dahil olmak üzere oyun içi öğelerin her biri ayrıca NFT olarak da temsil edilir. Oyun, 2021 başından bu yana oldukça önemli bir popülerlik artışı yaşadı ve 2.5 milyar Doların üzerindeki işlem hacmiyle 2021’in 3. Çeyreğinde en çok işlem gören NFT koleksiyonu haline geldi.

NFT oyunu popülaritesinin önemli bir bölümü Filipinler gibi bazı ülkelerdeki oyuncuların yalnızca bu oyunu oynayarak geçimlerini sağlaması nedeniyle artmasından geliyor.

İlgili Haber:  Coinbase CEO'su Brian Armstrong, Elektronik Müzik Eserlerini NFT Olarak Yayınlayacak

Yakın tarihli bir konferansta konuşan Axie Infinity kurucu ortağı Aleksander Leonard Larsen, oyunun şu anda yaklaşık “yarısı” daha önce herhangi bir kripto para uygulaması kullanmamış olan 2 milyon günlük aktif oyuncuya sahip olduğunu açıkladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend