8 Ağustos 2022, Pazartesi
25.6 C
İstanbul

Axie Infinity’deki Bir Sanal Arsa 2.48 Milyon Dolarlık Rekor Fiyata Satıldı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para tabanlı en popüler NFT oyunlarından Axie Infinity’deki bir oyun içi arazi 2.48 milyon Dolara satıldı. Bu, oyun için rekor satış fiyatı olarak tarihe geçti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto para tabanlı en popüler NFT oyunlarından Axie Infinity’deki bir oyun içi sanal arsa 2.48 milyon Dolara satıldı.
  • Söz konusu sanal arsanın, oyun içi haritada “çok nadir” olarak bulunan bir parça olduğu belirtildi.
  • Bu, oyun için rekor satış fiyatı olarak tarihe geçti.

Kripto para ve blockchain tabanlı NFT oyunlarının en popülerlerinden biri olan Axie Infinity’de geçtiğimiz gün rekor bir satış gerçekleşti. Bir oyun içi arazi, tam olarak 550 Ethereum (yaklaşık 2.48 milyon Dolar) karşılığında alıcı buldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Axie Infinity’den Rekor Satış

Söz konusu arazinin, oyun içi haritada “çok nadir” olarak bulunan bir parça olduğu belirtildi. “Genesis” arsasından oyunda toplamda sadece 220 tane olduğu ve fiyatının da bu nedenle rekor seviyede olduğu açıklandı.

Axie Infinity, oyuncuların Smooth Love Potion (SLP) tokenlerini kazanmak için “Axies” adı verilen küçük Pokémon benzeri yaratıkları toplayıp ürettikleri ve onları birbirleriyle savaşa soktukları bir “oyna-kazan” oyunudur.

En Çok İşlem Gören NFT Koleksiyonu

Oyun içi araziler ve “Axies” canavarları da dahil olmak üzere oyun içi öğelerin her biri ayrıca NFT olarak da temsil edilir. Oyun, 2021 başından bu yana oldukça önemli bir popülerlik artışı yaşadı ve 2.5 milyar Doların üzerindeki işlem hacmiyle 2021’in 3. Çeyreğinde en çok işlem gören NFT koleksiyonu haline geldi.

NFT oyunu popülaritesinin önemli bir bölümü Filipinler gibi bazı ülkelerdeki oyuncuların yalnızca bu oyunu oynayarak geçimlerini sağlaması nedeniyle artmasından geliyor.

İlgili Haber:  Analiz: NFT Müzik Platformları, 2022'de Spotify'ın Tahtını Sarsacak!

Yakın tarihli bir konferansta konuşan Axie Infinity kurucu ortağı Aleksander Leonard Larsen, oyunun şu anda yaklaşık “yarısı” daha önce herhangi bir kripto para uygulaması kullanmamış olan 2 milyon günlük aktif oyuncuya sahip olduğunu açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar