4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

NFT Oyunu Axie Infinity’deki Güncellemenin Ardından SLP Fiyatı %74 Oranında Yükseldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity, Ronin yan zincirinde Katana adını taşıyan bir merkezi olmayan borsa başlattı. Güncellemenin ardından oyun içi token SLP’nin fiyatı %74 oranında yükseldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity, Ronin yan zincirinde Katana adını taşıyan bir merkezi olmayan borsa başlattı.
  • Katana, kullanıcıların Ethereum’a köprü oluşturmadan tokenleri ile ticaret yapmasına olanak sağlayacak.
  • Ayrıca RON adında yeni bir ekosistem tokeni de işlem görmeye başladı.

Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity, hızlı ve düşük maliyetli işlemlere olanak sağlayan özel yan zinciri Ronin’in piyasaya sürülmesinin ardından bu yaz popülaritesini önemli ölçüde artırdı. Son olarak Ronin, kendi merkezi olmayan borsasının (DEX) piyasaya sürülmesiyle tekrardan gündeme geldi. Ayrıca oyun içi tokenlerin fiyatı da yükselişe geçti.

Binance indirim kodu

Axie Infinity Yeni Bir DEX Başlattı

Geçtiğimiz gün piyasaya sürülen Katana, yerel olarak Ronin üzerinde çalışan ve Axie Infinity oyuncularının tokenlerini doğrudan yan zincir üzerinde işlem yapmasını sağlayan bir merkezi olmayan borsadır.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Katana’nın ilk sürümüyle birlikte oyuncular, Axie Infinity’nin oyun içi tokeni Smooth Love Potion (SLP), AXS yönetim tokenleri, Wrapped Ethereum (WETH) ve USDC stabil koinlerini borsa üzerinde alım-satım işlemlerinde kullanabilirler.

Axie Infinity geliştiricisi Sky Mavis, Ronin işlemleri için kullanılacak yeni bir RON tokeninin de piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Şu anda kullanıcılara, günde 100 adet ücretsiz Ronin işlemi yapmaları için olanak sağlanıyor; ancak ağ ilerleyen süreçte Ronin üzerindeki işlemler için RON cinsinden ücret almaya başlayacak. Kullanıcılar, ayrıca ağa likidite sağlamak ve çeşitli ödüller kazanmak için tokenlerini Katana’daki SLP/ETH veya AXS/ETH havuzlarında stake edebilirler.

SLP Fiyatı %74 Oranında Yükseldi

Axie’nin SLP tokeni, Katana’nın geçtiğimiz gün piyasaya sürülmesinden bu yana önemli ölçüde yükseldi. SLP, şu dakikalarda yaklaşık 0.12 Dolardan işlem görüyor. Bu, token için son 24 saatte yaşanan %74’lük bir artış anlamına geliyor.

İlgili Haber:  Axie Infinity ve Sorare, Yeni Bir NFT Oyun Projesine 6 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Oyunun yönetim tokeni AXS da son 24 saatte %10 oranında artarak 150 Doları geçmeyi başardı. AXS, geçtiğimiz günlerde ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 162 Dolar fiyatına ulaşmıştı. Oysa ki AXS tokeni, 1 Ocak 2021 tarihinde yalnızca 0.60 Dolar fiyatından işlem görüyordu…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar