9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

NFT Oyunu Axie Infinity’deki Güncellemenin Ardından SLP Fiyatı %74 Oranında Yükseldi!

Önemli Gelişmeler

Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity, Ronin yan zincirinde Katana adını taşıyan bir merkezi olmayan borsa başlattı. Güncellemenin ardından oyun içi token SLP’nin fiyatı %74 oranında yükseldi.

blank

Haberin Özeti

  • Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity, Ronin yan zincirinde Katana adını taşıyan bir merkezi olmayan borsa başlattı.
  • Katana, kullanıcıların Ethereum’a köprü oluşturmadan tokenleri ile ticaret yapmasına olanak sağlayacak.
  • Ayrıca RON adında yeni bir ekosistem tokeni de işlem görmeye başladı.

Ethereum tabanlı NFT oyunu Axie Infinity, hızlı ve düşük maliyetli işlemlere olanak sağlayan özel yan zinciri Ronin’in piyasaya sürülmesinin ardından bu yaz popülaritesini önemli ölçüde artırdı. Son olarak Ronin, kendi merkezi olmayan borsasının (DEX) piyasaya sürülmesiyle tekrardan gündeme geldi. Ayrıca oyun içi tokenlerin fiyatı da yükselişe geçti.

blank

Axie Infinity Yeni Bir DEX Başlattı

Geçtiğimiz gün piyasaya sürülen Katana, yerel olarak Ronin üzerinde çalışan ve Axie Infinity oyuncularının tokenlerini doğrudan yan zincir üzerinde işlem yapmasını sağlayan bir merkezi olmayan borsadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Katana’nın ilk sürümüyle birlikte oyuncular, Axie Infinity’nin oyun içi tokeni Smooth Love Potion (SLP), AXS yönetim tokenleri, Wrapped Ethereum (WETH) ve USDC stabil koinlerini borsa üzerinde alım-satım işlemlerinde kullanabilirler.

Axie Infinity geliştiricisi Sky Mavis, Ronin işlemleri için kullanılacak yeni bir RON tokeninin de piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Şu anda kullanıcılara, günde 100 adet ücretsiz Ronin işlemi yapmaları için olanak sağlanıyor; ancak ağ ilerleyen süreçte Ronin üzerindeki işlemler için RON cinsinden ücret almaya başlayacak. Kullanıcılar, ayrıca ağa likidite sağlamak ve çeşitli ödüller kazanmak için tokenlerini Katana’daki SLP/ETH veya AXS/ETH havuzlarında stake edebilirler.

SLP Fiyatı %74 Oranında Yükseldi

Axie’nin SLP tokeni, Katana’nın geçtiğimiz gün piyasaya sürülmesinden bu yana önemli ölçüde yükseldi. SLP, şu dakikalarda yaklaşık 0.12 Dolardan işlem görüyor. Bu, token için son 24 saatte yaşanan %74’lük bir artış anlamına geliyor.

İlgili Haber:  Şimdiye Kadarki En Pahalı NFT Satışı 1.5 Milyon Dolara Gerçekleşti

Oyunun yönetim tokeni AXS da son 24 saatte %10 oranında artarak 150 Doları geçmeyi başardı. AXS, geçtiğimiz günlerde ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 162 Dolar fiyatına ulaşmıştı. Oysa ki AXS tokeni, 1 Ocak 2021 tarihinde yalnızca 0.60 Dolar fiyatından işlem görüyordu…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend