Baillie Gifford, Blockchain.com’a 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

İngiltere’nin en büyük varlık yöneticilerinden Baillie Gifford, Bitcoin cüzdan sağlayıcısı Blockchain.com’a 100 milyon Dolar yatırım yaptı.

blank

Haberin Özeti

  • Baillie Gifford, Bitcoin cüzdan sağlayıcısına ve kripto borsası Blockchain.com’a 100 milyon Dolar yatırım yaptı.
  • Blockchain CEO’su Peter Smith’e göre, şirket gelecekte halka açılmayı planlıyor.

İngiltere menşeli varlık yöneticisi Baillie Gifford, Blockchain.com’a 100 milyon Dolar değerinde yatırım yaptığını açıkladı. The Daily Telegraph’a göre bu, Edinburgh merkezli firmayı, kripto para cüzdanı Blockchain.com’un en büyük dış hissedarı yapıyor.

blank

Baillie Gifford Nedir?

Yatırım, Blockchain.com’un geçen ay açıklanan 300 milyon Dolarlık C Serisi finansman turunun bir parçası olarak gerçekleşti. Tur, diğer katılımcılar arasında Lightspeed Venture Partners, VY Capita ve DST Global tarafından yönetildi. Bundan önce, Blockchain.com 120 milyon Dolar topladığı bir finansman turu daha gerçekleştirmişti.

Varlık yöneticisi firma, Blockchain.com’un müşterileri için uzun vadeli yatırım getirisi sağlama kabiliyetine güvendiklerini dile getirdi.

1906 yılında kurulan Baillie Gifford, ortaklık olarak faaliyet gösteren 46 üst düzey yönetici tarafından yönetiliyor. Firmanın LinkedIn sayfasına göre, 30 Eylül 2020 itibariyle, yatırım portföyündeki Google, Tesla ve Airbnb gibi şirketlerle birlikte, yönetim ve tavsiyesi altında 287 milyar Euro (370 milyar Dolar) bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Blockchain.com Halka Açılmayı Planlıyor

Geçen ayki finansman turu, Blockchain.com’un değerini 5.2 milyon Dolara çıkardı. Kripto para şirketi, ayrıca gelecekte halka açılmayı planlıyor.

Blockchain.com’un CEO’su Peter Smith Telegraph’a, “Bizim için doğru an geldiğinde halka açılmak istiyoruz ve şimdilerde, bunun ne zaman olacağını araştırıyoruz.” dedi.

Blockchain.com bunu yaparken, geçen hafta Nasdaq’ta doğrudan listeleme yoluyla halka açılan kripto para borsası Coinbase’in izinden gitmeyi düşünüyor. Smith, Blockchain.com’un halka açılmak için Londra’yı mı yoksa New York’u mu seçeceği konusunda ise net bir açıklama yapmadı.

Bu ayın başlarında Blockchain.com, büyüyen merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünü geliştirmek için Polkadot (DOT), Aave (AAVE) ve Yearn Finance’i (YFI) cüzdanına ve borsasına eklediğini duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Dogecoin Fiyatı Gerileyince Robinhood’un Kripto Para Geliri de %78 Oranında Azaldı!

Dogecoin fiyatının uzun bir süredir “çılgınca” hareketler yapmaması sonucunda, ABD merkezli ticaret platformu Robinhood’un kripto geliri de önemli ölçüde...
Send this to a friend