20 Mayıs 2022, Cuma
12.5 C
İstanbul

Bakkt Bitcoin Vadeli İşlemlerde Kendi Rekorunu Kırdı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

15 Eylül tarihinde işlem üzerinde 200 milyon dolarlık varlık seviyesine yaklaşmasına rağmen Bakkt’ın, Bitcoin vadeli işlem hacminde hala daha CME’nin gerisinde kaldığı görülüyor.

Binance indirim kodu

Intercontinental Exchange tarafından yönetilen bir kripto türevleri şirketi olan Bakkt, 15 Eylül Salı günü kendi rekorunu kırdı. Şirket, rekor düzeyde yüksek bir Bakkt Bitcoin Vadeli İşlem hacminin 15 Eylül günü işlem gördüğünü açıkladı.

Binance indirim kodu

Bakkt Nedir?

Bakkt temelde New York Borsası’dır (NYSE) diyebilirz, ancak yalnızca Bitcoin işlemleri yapılır. Kurumlara, ABD’nin federal olarak düzenlenmiş olan bir ortamında dijital varlıklarını alım ve satım imkanı vermektedir. Bu da kullanıcıların, geleneksel borsalarda gördükleri bitcoin kolaylığını, hacmini ve güvenliğini deneyimleyebilecekleri anlamına gelir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

15 Eylül Salı günü Bakkt bitcoin vadeli işlemleri kapsamında gerçekleşen 15.955 vadeli işlemin toplam hacminin yaklaşık olarak 172 milyon dolar değerinde olduğu belirtildi. Bakkt’ın aynı düzlemde elde ettiği bir önceki rekor ise 28 Temmuz tarihinde gerçekleşen 11.706 Bitcoin vadeli işlem sayısı idi. Bu rakam da ortalama olarak 125 milyon dolar seviyesine denk geliyordu. Bu kapsamda değerlendirildiğinde ise 15 Eylül Salı günü kaydedilen yeni Bitcoin vadeli işlem rekoru ile Bakkt, bir önceki rekorunun üzere %36 oranında bir gelişme payı ekledi.

Bitcoin Vadeli İşlemleri Nedir?

Bitcoin vadeli işlemleri, belirli bir fiyat karşılığında gelecekte bir noktada BTC satmak veya satın almak için yapılan anlaşmalara verilen isimdir. Her ne kadar kimi çevreler tarafından “sabit” olarak tanımlansa da Bitcoin’in son zamanlarda karşı karşıya kaldığı fiyat dalgalanmaları göz önüne alındığında, vadeli işlem sözleşmelerine para yatırmak riskli bir davranış olabilir. Bu anlamda bitcoin vadeli işlemlere para koymanın bazı yorumcular tarafından “kumar oynamak” olarak tanımlandığını belirtmekte fayda var.

İlgili Haber:  Biden, Ripple Eski Danışmanını OCC Başkanı Olarak Atayacak

2020 yılının Ocak ayında, Bakkt sistemi herhangi bir Bitcoin opsiyon ticareti görmeden uzun günler geçirmişti. Son dönemde yaşanan artışlara ve gelen tüm iyi haberlere rağmen Bakkt, düzenli olarak kendisinin rekor seviyesi üzerinde işlem gerçekleştiren ana rakibi CME’nin bir hayli gerisinde kalıyor. Örnek olarak CME’nin geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği bitcoin vadeli işlem hacminin 262 milyon dolar seviyesinde olduğu verilebilir. Bu anlamda Bakkt’ın kendi rekorlarını tazelemesinin yanında en büyük rakibi CME’yi geçmesi için daha ciddi atılımlara ihtiyacı var.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar