1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Bakkt Eski CEO’su Kelly Loeffler Kripto Para Dünyasına Dönebilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Loeffler, Bitcoin vadeli işlemleri hakkında kesinlikle çok şey biliyor. Ama şimdi siyasi geleceği hakkında bir karar vermesi gerekiyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Georgia’daki 2. tur seçimlerinde Kelly Loeffler, Demokrat rakibi Raphael Warnock’a kaybetti.
  • Loeffler, vadeli işlem ticareti platformu Bakkt’ın eski CEO’su olarak da tanınıyor.
  • Seçimi kaybetmesinin ardından Loeffler’in yeniden Bakkt’a ve kripto para endüstrisine dönebileceği konuşuluyor.

Dijital varlıklar üzerinde vadeli işlem ticareti yapan Bakkt’ın eski CEO’su Kelly Loeffler, Georgia’daki ikinci tur seçimlerinde yarıştı. Ancak Demokratik rakibi Raphael Warnock karşısında galip gelemedi.

Binance indirim kodu

“Yetersiz Kaldık”

Konu ile ilgili ilk açıklamalarında, “Maalesef ikinci tur seçimlerde biraz yetersiz kaldık.” diyen Loffler, “Seçimin ardından Raphael Warnock’u tebrik etmek ve bu harika eyalete hizmet etmesini dilemek için aradım.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Loeffler, 2019’da Georgia Valisi Brian Kemp tarafından görev süresinin ortasında istifası istenen Johnny Isakson’ın yerini doldurması için atanmıştı. Kasım genel seçimlerinde tam bir çoğunluk elde edemeyen Loeffler, 5 Ocak’taki ikinci turda Demokrat Raphael Warnock ile yeniden yarıştı.

Warnock’un zaferi, Demokratlara Senato’nun tam kontrolünü vermiş oldu.

Loeffler, Kripto Para Dünyasının İçinden Gelen Bir İsim

Loeffler, Senatoya atanmasından önce 2018’den itibaren Bakkt CEO’su olarak görev yapmıştı. Bakkt, Bitcoin vadeli işlemleri için kullanılan bir borsa olarak tanınıyor. Bu anlamda Loeffler, kripto para dünyasına halihazırda son derece aşina bir isim.

Loeffler’in görev süresi boyunca, Bakkt bir finansman turunda 180 milyon Doların üzerinde para topladı. Ancak Bakkt, ticaret hacmi açısından kurumsal rakibi olarak görülebilecek CME’nin de uzunca bir süre gerisinde kaldı.

Şimdi seçimleri kaybeden Loeffler’in geleceği hakkında bir karar vermesi gerekiyor. Özel sektörde başka bir alanı mı tercih edecek yoksa tamamen Bakkt’a geri mi dönecek?

İlgili Haber:  Dogecoin Fiyatı, 0.43 Dolar Seviyesine Kadar Geriledikten Sonra Tekrar Artış Gösterdi

Henüz bununla ilgili ne Loeffler ne de Bakkt tarafından bir yorum yapılmadı. Ayrıca Kelly Loeffler’in Intercontinental Exchange’in CEO’su Jeffrey Sprecher ile evli olduğu da biliniyor. Kariyerine bu şirkette devam edebileceği de konuşulanlar arasında.

Loeffler seçimi kaybetti, şimdi önündeki seçenekleri değerlendirecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar