30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Balancer ve Aave, DeFi Getirilerini Artırmak İçin Ortaklık Kurdu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Balancer ve Aave, DeFi getirilerini artırmak için “Boosted Pools” adında bir ortak platform geliştirdi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Balancer ve Aave, DeFi getirilerini artırmak için “Boosted Pools” adında bir ortak platform geliştirdi.
  • Kullanıcılar, yeni platform sayesinde AMM havuzlarındaki kullanılmayan likiditenin belirli bir yüzdesini Aave gibi borç verme protokollerine yatırabilecek ve burada ek getiri elde edebilecekler.

Balancer Labs bugün DeFi protokolü Aave üzerinde çalışacak olan Boosted Pools’un lansmanını duyurdu. Aave, toplam varlıkları 13.4 milyar Doları aşan, sektörün en popüler kripto kredi protokolüdür.

Binance indirim kodu

DeFi Getirilerinin Artırılması Amaçlanıyor

Aave’nin borç verenleri, kripto paralarını likidite havuzlarına kilitleyerek faiz kazanır ve borç alanlar da teminat olarak kripto para göstererek kredi çekebilir. Balancer ise merkezi olmayan bir borsa ve kullanıcıların likidite havuzları oluşturmak için ücretler aldığı bir tür DIY kripto-endeks fon sağlayıcısı olarak sektörde öne çıkıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şimdi bu iki kuruluş, ortak bir projede buluşuyor.

Balancer’ın yeni “Boosted Pools” platformu sayesinde kullanıcılar, AMM havuzlarındaki kullanılmayan likiditenin belirli bir yüzdesini Aave gibi borç verme protokollerine yatırabilecek ve burada ek getiri elde edebilecekler.

Balancer ve Aave Ortaklığı

Balancer, bu yıl Şubat ayında CEO’su ve kurucusu Fernando Martinelli’nin kaleme aldığı “Balancer V2 Asset Manager” ile ilgili bir manifestoda ilk olarak bu işbirliğini duyurmuştu.

Martinelli konu ile ilgili bugün yaptığı açıklamada ise “Boosted Pools lansmanının ilk yinelemesi olarak Aave ile işbirliğinin doğal bir uyum olduğunu ve Balancer ekosistemindeki yerlerini sağlamlaştırdığını söyleyebiliriz. Somut sonuçlara, daha derin likiditeye, likidite için daha verimli entegrasyonlara ve daha yüksek getirilere imkan sağlayan benzer ‘Destekli Havuz’ inovasyonlarını hayata geçirmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:  DeFi Tokenlerinin Gerçek Bir Değeri Var mı?

Söz konusu ortaklık duyurusunun ardından Aave’nin yerel tokeni AAVE son 24 saatte yaklaşık %6 oranında artarak 177.5 Dolar fiyatına; Balancer’ın yerel tokeni BAL ise yaklaşık %10’luk fiyat artışı ile 15.35 Dolar seviyesine yükseldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar