9 Ağustos 2022, Salı
24.6 C
İstanbul

Balinalar SEC Davasına Rağmen Ripple (XRP) Topluyorlar – Peki Ama Neden?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

22 Aralık tarihinde SEC, Ripple’ı kayıtsız bir şekilde basılan XRP menkul kıymetlerini yatırımcılara sunmakla suçlamıştı. Soruşturmadaki iddialara göre, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve şirketin kurucularından Chris Larsen de ayrıca kişisel olarak da kayıtsız bir şekilde XRP satışı yaptılar ve bu yolla yaklaşık 600 milyon dolar gelir elde ettiler.

Binance indirim kodu

SEC tarafından alınan bu soruşturma kararının hemen ardından XRP fiyatlarında ani bir şekilde büyük düşüşler gözlendi. Ancak Ripple özellikle son aylarda yeniden güçlendi ve çeşitli yükseliş rallileri yaşadı. Bu yazının yazıldığı dakikalarda XRP fiyatları 1.58 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

SEC’in dava dosyasını oluşturmasından sonra iki gün içerisinde, büyük miktarlarda XRP’ye sahip olan cüzdanların sayısı azalmaya başlamıştı. İçerisinde 10.000 XRP’den daha az kripto para bulunan cüzdan sayısında ise herhangi bir azalış gözlenmemişti. Üç aylık XRP yığılması verilerine bakıldığında, Aralık ayındaki büyük çöküşün aslında, ellerinde çok büyük miktarlarda XRP bulunduran balinaların sayısına çok da etki etmediği görülüyor.

Elinde Büyük Miktarlarda XRP Bulunduran Balinaların Sayısı Arttı

Ripple tarafından sağlanan resmi bilgilere göre, 2021 yılının ilk çeyreği XRP’nin belirli cüzdanlarda yığılmaya devam ettiği bir periyot oldu. Ellerinde en az 10 milyon adet XRP bulunduran kişileri tanımlayan balina yatırımcıların sayısı geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 308 iken, içinde bulunduğumuz yılın ilk çeyreğinde 319’a çıktı. Benzer bir şekilde, cüzdanlarında 1 milyondan 10 milyona kadar XRP bulunduran yatırımcıların sayısı da 1.125’den 1.196’ya yükseldi.

Ayrıca rapora göre XRPL ağında bulunan aktif cüzdanların sayısı da, ağda gerçekleşen işlemlerin artmasıyla birlikte yükseliş gösterdi. XRPL ağındaki ödeme işlemlerinin hacmi yılın ilk çeyreğinde, geçtiğimiz yılın son çeyreğine oranla %23 artış göstererek 62.3 milyar dolar seviyesine ulaştı. XRPL ağındaki toplam cüzdan adreslerinin sayısı ise %15 yükselerek 2.35 milyondan 2.70 milyona çıktı.

İlgili Haber:  Bitcoin, PayPal'ın Haberleri Ardından 2020'nin En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Balina Yatırımcılar SEC Davasına Rağmen XRP’ye Yatırım Yapıyor

Balinaların sayılarındaki bu artış aslında yatırımcıların, SEC davasına rağmen XRP için boğa piyasası yaşanacağını düşündüklerini gösteriyor.

Bu yükselişlerde küresel kurumsal adaptasyonlar da büyük rol oynadı. XRP altyapısında bu yılın ilk çeyreğinde ve ikinci çeyreğinin ilk günlerinde büyük gelişmeler yaşandı. Bitrue borsası XRP’nin günlük ticaret hacminde %400’lük bir artış kaydederken; Kucoin, MEXBIT, Coinshare ve daha birçok borsa, XRP için çeşitli işlem çiftleri başlattı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar