26 Mayıs 2022, Perşembe
17.5 C
İstanbul

Banca Generali, Bitcoin Cüzdanı Conio’da 14 Milyon Dolarlık Hisse Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin cüzdanı Conio, İtalyan müşteriler için 150.000’den fazla kripto para portföyüne hizmet ediyor ve kullanıcılarının Bitcoin ticareti yapmasına izin veriyor.

Binance indirim kodu

Yapılan son basın açıklamasına göre, yüksek net değerli bireyler için özel bankacılık ve varlık yönetimine odaklanan bir İtalyan bankası olan Banca Generali, Bitcoin cüzdan sağlayıcısı Conio’da 14 milyon Dolarlık hisse satın aldı.

Binance indirim kodu

Banca Generali’nin yaptığı açıklamalarda, “Bu ortaklık anlaşması kapsamında, şirketin büyümesini ve ürünlerinin dağıtımını desteklemek için, Banka’nın müşterilerine sunduğu dijital hizmetler yelpazesinin bir parçası olarak Conio Inc.’de hisse satın alacak.” ifadeleri yer aldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Conio’nun 150.000’den Fazla Müşterisi Bulunuyor

Banka ayrıca 150.000’den fazla İtalyan müşterisinin şu anda Conio’da kripto para portföyüne sahip olduğunu belirtti.

Banca Generali CEO’su ve genel müdürü Gian Maria Mossa, finansal piyasaların gelecekteki yapısının, her şeyden önce kripto para birimlerinde ve diğer birçok alanda ilerleme kaydetmeye devam eden blockchain teknolojisinden kesinlikle etkileneceğini dile getirdi.

Mossa, bu ortaklık anlaşmasının, bankanın müşterilerine sunabileceği hizmet yelpazesini genişleteceğini ve uluslararası ölçekte en iyi uygulamalardan kaynaklanan yenilikleri kullanarak açık platformunu büyütmeye yardımcı olacağını belirtti.

Conio’nun eş CEO’su Christian Miccoli, “Banca Generali ile yapılan bu anlaşma, tüm finansal sistem için yeni bir çağa doğru atılan önemli bir adımdır. Bu işlemle Banca Generali, İtalya’yı Avrupa’da lider bir ülke olarak konumlandırıyor.” dedi.

Kripto Para Endüstrisi Bankaların Hakimiyetini Tehdit Ediyor

Banca Generali’nin rakiplerinden Hype, Mart ayında Conio’nun cüzdan özelliklerini entegre ederek müşterilerinin Bitcoin ticareti yapmasına izin vermişti.

Conio’nun kurucularından Christian Miccoli, “Bankalar kripto para endüstrisi tarafından tehdit edildiğini hissediyor ve tüm büyük kuruluşlar gibi, değişime direnme konusunda doğal bir eğilime sahipler. Ancak önemle belirtmek gerekir ki bu sefer yeniliğin durdurulması imkansız. Bu, rüzgarı ellerinizle durdurmak için çalışmaya benzer.” dedi.

İlgili Haber:  Yaşayan En Değerli Ressam David Hockney, NFT'lerin “Dolandırıcılık” Olduğunu Söyledi

Bitcoin’in bugün İtalya’da en çok kullanılan üçüncü çevrimiçi ödeme yöntemi olduğu düşünüldüğünde, bu yenilik gerçekten de önemli görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar