28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Bank of America, El Salvador’un Planladığı Bitcoin Yasasına Olumlu Yaklaştığını Açıkladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bank of America, El Salvador’un Bitcoin planını pozitif gördüğünü açıkladı. Aynı bankanın Mart ayında Bitcoin’e şüpheci yaklaştığını açıklamasından dolayı bu açıklama yatırımcıları şaşırttı.

Binance indirim kodu

Bir Ödeme Aracı Olarak Bitcoin (BTC)’in Avantajları

Beklenen olay sonunda 2021 yılında gerçekleşti. Bitcoin ilk kez resmi bir ödeme aracı olarak tanındı. Bu yıl El Salvador Bitcoin’i bir para birimi olarak kabul eden ilk ülke oldu. Şimdi ise Bank of America, Twitter üzerinden paylaştığı bir dokümanda, El Salvador’un bu adımının ülke için pek çok yarar sağlayabileceğini ve pozitif perspektiflere sahip olduğunu açıkladı. Bankanın bu açıklaması, aynı kurumun Mart ayında Bitcoin hakkında şüpheci düşüncelere sahip olduğunu duyurmasından sonra gelmesiyle birlikte şaşırtıcı oldu. Bank of America o zaman yaptığı açıklamasında, spekülasyon yapmak dışında Bitcoin sahibi olmanın hiçbir anlamı olmadığını savunmuştu.

Binance indirim kodu

BTC Bu Küçük Güney Amerika Ülkesine Ne Gibi Yararlar Sağlayabilir?

El Salvador, Bitcoin kullanımı sayesinde ülkedeki transfer ücretlerini azaltmayı planlıyor. Şu anda ülkenin gayri safi yurtiçi hasılasının dörtte biri transferler sırasında harcanıyor. Bank of America, Bitcoin ile beraber bu ücretlerin azalabileceğini savunuyor. Bununla beraber El Salvadorluların yaklaşık olarak %70’inin bir banka hesabına erişimi bulunmuyor. Bitcoin bu vatandaşlara finansal sistemlere bir erişim yolu açabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

El Salvador Yakında BTC Madenciliği Merkezi Olabilir mi?

Son olarak Bank of America ayrıca Bitcoin’in resmi bir para birimi olarak kabul edilmesinin, El Salvador gibi küçük bir ülkeye yapılabilecek yatırımlar açısından da avantajlı olabileceğini düşünüyor. Çin’in Bitcoin madenciliğini büyük oranda yasaklamasıyla birlikte madenciler yeni bir çalışma ortamı aramaya başlamıştı. El Salvador Bitcoin madenciliğinin yeni merkezi olabilir mi? Ülkenin başkanı Bukele, yaptığı açıklamasında volkanlardan elde edilen jeotermal enerji ile BTC madenciliği yapılabileceği söylemişti.

İlgili Haber:  IMF’den Bitcoin Açıklaması: El Salvador'un “Bitcoin City” Planı İptal Edilebilir mi?

El Salvadorluların Çoğunluğu Konuya Şüpheyle Yaklaşıyor

Ülkedeki yönetimin Bitcoin (BTC)’i bir ödeme aracı olarak kabul etmesi konusunda El Salvador halkının çoğunluğu ikna olmuşa benzemiyor. Halkın bu görüşünü azaltmak ve kripto para adaptasyonunu genişletmek amacıyla başkanın kardeşleri bir stablecoin çıkartma planları yapıyor.

Güney Amerika ülkesinin Bitcoin’i bir para birimi olarak ne derece kabul edeceğini görmek heyecan verici olacak. Diğer ülkeler de gelişmeleri büyük bir heyecan ve ilgi ile takip ediyor. Bank of America’nın son açıklamalarıyla beraber halk arasında bu durumu kabullenenlerin sayısı artabilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar