8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Bank of America: Metaverse, Kripto Para Endüstrisi İçin Büyük Bir Fırsat

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bank of America üst düzey yetkilisi Haim Israel, metaverse’nin kripto para endüstrisinin daha geniş bir şekilde benimsenmesi için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bank of America’nın üst düzey bir yetkilisi, metaverse’nin kripto para endüstrisinin daha geniş bir şekilde benimsenmesi için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.
  • Metaverse, Facebook’un adını “Meta” olarak değiştirmesinin ardından başta kripto para meraklıları olmak üzere tüm dünyanın ilgisini çekmeye başladı.

Bank of America’da stratejist ve üst düzey yetkili olarak görev yapan Haim Israel, geçtiğimiz gün verdiği bir röportajda, metaverse’nin kripto para endüstrisi için büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve küresel olarak benimsenmesini sağlayacak temel etken olabileceğini belirtti.

Binance indirim kodu

Bank of America, Metaverse’de Büyük Fırsatlar Görüyor

Israel’e göre, metaverse alanı blok zinciri teknolojisi için büyük bir fırsat yaratacak ve potansiyel olarak ana akım finansal işlemlerde kripto varlıklarının kullanımına yol açacak. Israel ayrıca Tether ve USDC gibi stabil koinlerin, çok daha değişken olan diğer tokenlerden daha fazla güce sahip olacağına inandığını ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bank of America yetkilisi konu ile ilgili, “Kesinlikle metaverse’nin çok büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum. Yalnızca doğru platformlara ihtiyacınız var. Bu kesinlikle tüm ekosistem için büyük bir fırsat olacak… Kripto paraları, birer para birimi olarak kullanmaya başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Stratejist ayrıca büyük geleneksel finans şirketlerinin, kripto para ve metaverse alanında çok fazla yeni yatırım yapacağını öngörüyor. Israel bu konu ile ilgili “Kesinlikle ikisi arasında çok fazla işbirliği göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Metaverse Projeleri Neden Yükseliyor?

“Metaverse” kelimesi, Facebook’un adını “Meta” olarak değiştirmesinin ardından başta kripto para meraklıları olmak üzere tüm dünyanın ilgisini çekmeye başladı.

İlgili Haber:  Güney Kore, Metaverse Alanına Dahil Oluyor: İşte Detaylar

Hatta Grayscale tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir analizde, metaverse endüstrisinin 1 trilyon Dolarlık bir pazara dönüşebileceği öngörülmüştü. Halihazırda dünya çapında pek çok kurumsal ve perakende yatırımcı da bu öngörüyü doğrular şekilde metaverse alanındaki projelere yatırım yapmaya başladı.

DappRadar’ın son olarak yayınladığı bir analizde ise metaverse projelerinin yalnızca bir haftada 100 milyon Dolarlık satış geliri elde ettiği belirtildi. Gerçekten de bu alan bir çığ gibi büyüyor…

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar