29 Ocak 2022, Cumartesi
7.6 C
İstanbul

Bank of America: Metaverse, Kripto Para Endüstrisi İçin Büyük Bir Fırsat

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bank of America üst düzey yetkilisi Haim Israel, metaverse’nin kripto para endüstrisinin daha geniş bir şekilde benimsenmesi için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bank of America’nın üst düzey bir yetkilisi, metaverse’nin kripto para endüstrisinin daha geniş bir şekilde benimsenmesi için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.
  • Metaverse, Facebook’un adını “Meta” olarak değiştirmesinin ardından başta kripto para meraklıları olmak üzere tüm dünyanın ilgisini çekmeye başladı.

Bank of America’da stratejist ve üst düzey yetkili olarak görev yapan Haim Israel, geçtiğimiz gün verdiği bir röportajda, metaverse’nin kripto para endüstrisi için büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve küresel olarak benimsenmesini sağlayacak temel etken olabileceğini belirtti.

Binance indirim kodu

Bank of America, Metaverse’de Büyük Fırsatlar Görüyor

Israel’e göre, metaverse alanı blok zinciri teknolojisi için büyük bir fırsat yaratacak ve potansiyel olarak ana akım finansal işlemlerde kripto varlıklarının kullanımına yol açacak. Israel ayrıca Tether ve USDC gibi stabil koinlerin, çok daha değişken olan diğer tokenlerden daha fazla güce sahip olacağına inandığını ekledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Bank of America yetkilisi konu ile ilgili, “Kesinlikle metaverse’nin çok büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum. Yalnızca doğru platformlara ihtiyacınız var. Bu kesinlikle tüm ekosistem için büyük bir fırsat olacak… Kripto paraları, birer para birimi olarak kullanmaya başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Stratejist ayrıca büyük geleneksel finans şirketlerinin, kripto para ve metaverse alanında çok fazla yeni yatırım yapacağını öngörüyor. Israel bu konu ile ilgili “Kesinlikle ikisi arasında çok fazla işbirliği göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Metaverse Projeleri Neden Yükseliyor?

“Metaverse” kelimesi, Facebook’un adını “Meta” olarak değiştirmesinin ardından başta kripto para meraklıları olmak üzere tüm dünyanın ilgisini çekmeye başladı.

İlgili Haber:  El Salvador’un Resmi Para Birimi Olarak Bitcoin’i Benimseme Planı Kripto Endüstrisi İçin Ne Anlama Geliyor?

Hatta Grayscale tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir analizde, metaverse endüstrisinin 1 trilyon Dolarlık bir pazara dönüşebileceği öngörülmüştü. Halihazırda dünya çapında pek çok kurumsal ve perakende yatırımcı da bu öngörüyü doğrular şekilde metaverse alanındaki projelere yatırım yapmaya başladı.

DappRadar’ın son olarak yayınladığı bir analizde ise metaverse projelerinin yalnızca bir haftada 100 milyon Dolarlık satış geliri elde ettiği belirtildi. Gerçekten de bu alan bir çığ gibi büyüyor…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend