Bankacılık Devi BBVA İsviçre, Bitcoin Ticaretini Başlattı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

BBVA İsviçre, altı aylık test sürecinin ardından özel bankacılık müşterileri için ilk kripto para alım satım ve saklama hizmetini başlattı.

blank

Haberin Özeti

  • Bankacılık devi BBVA İsviçre, Bitcoin alım – satım ve saklama hizmetlerini başlattığını duyurdu.
  • Söz konusu hizmet 21 Haziran’da tam anlamıyla erişime açılacak.
  • Banka, ilk etapta yalnızca Bitcoin ticareti için hizmet verecek.

BBVA İsviçre, özel bankacılık müşterilerine kripto para ticareti ve saklama hizmeti vermeye başladığını duyurdu. Hizmet, altı ay süren bir test döneminin ardından başlatıldı. BBVA İsviçre CEO’su Alfonso Gómez konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Test süreci, bankanın varlık sınıfıyla ilişkili riskleri daha detaylı olarak incelemesini sağladı.” dedi.

blank

Şimdilik Yalnızca Bitcoin Ticaret Hizmeti Verilecek

Daha da önemlisi BBVA, yatırımcıları arasında “volatilitelerine ve yüksek risklerine rağmen portföylerini çeşitlendirmenin bir yolu olarak kripto paralar veya diğer dijital varlıklar için önemli bir talep olup olmadığını” belirlemeyi amaçladı.

Banka, alım satım hizmetini şimdilik yalnızca Bitcoin için sunuyor. Bunun gelecekte diğer kripto paralara yönelik de genişletileceği belirtiliyor. Bankanın kripto para hizmeti 21 Haziran’da kullanıma açılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

BBVA İsviçre’nin Kripto Para Hizmeti

BBVA’nın kripto para hizmeti, bankanın uygulamasıyla tamamen entegre bir Bitcoin yönetim sistemi ile birlikte geliyor. Bu sayede müşteriler, diğer varlıklarının yanında kripto paranın da performans verilerini rahat bir şekilde görebilecekler.

Müşteriler Bitcoin’lerini Euro ve diğer fiat para birimlerine çevirebilecekler. CEO Gómez konu ile ilgili, “Kripto varlıklarının acemi dünyasına bankacılık hizmeti kalitesini getiriyoruz ve bundan gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

BBVA’nın kripto para hizmeti şimdilik yalnızca İsviçre özelinde kullanıma sunulacak. Bununla birlikte, diğer ülkelerde de bankaların kripto para hizmeti sunmasına yönelik yasal altyapı hazırlandığı takdirde BBVA, bu hizmetini küresel ölçekte genişletmeyi amaçlıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Kraken Analistleri: “Bu Seviye Tutulursa Bitcoin Bu Yılın Sonuna Kadar Yeni Bir Rekor Kırabilir”

Kripto para analizcilerine göre Bitcoin bir “şimdi ya da hiç” dönemi yaşıyor ve 40.000 dolara kadar taşıdığı rallisini sürdürebilirse...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend