5 Aralık 2022, Pazartesi
10.7 C
İstanbul

Bankacılık Devi BBVA İsviçre, Bitcoin Ticaretini Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

BBVA İsviçre, altı aylık test sürecinin ardından özel bankacılık müşterileri için ilk kripto para alım satım ve saklama hizmetini başlattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bankacılık devi BBVA İsviçre, Bitcoin alım – satım ve saklama hizmetlerini başlattığını duyurdu.
  • Söz konusu hizmet 21 Haziran’da tam anlamıyla erişime açılacak.
  • Banka, ilk etapta yalnızca Bitcoin ticareti için hizmet verecek.

BBVA İsviçre, özel bankacılık müşterilerine kripto para ticareti ve saklama hizmeti vermeye başladığını duyurdu. Hizmet, altı ay süren bir test döneminin ardından başlatıldı. BBVA İsviçre CEO’su Alfonso Gómez konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Test süreci, bankanın varlık sınıfıyla ilişkili riskleri daha detaylı olarak incelemesini sağladı.” dedi.

Binance indirim kodu

Şimdilik Yalnızca Bitcoin Ticaret Hizmeti Verilecek

Daha da önemlisi BBVA, yatırımcıları arasında “volatilitelerine ve yüksek risklerine rağmen portföylerini çeşitlendirmenin bir yolu olarak kripto paralar veya diğer dijital varlıklar için önemli bir talep olup olmadığını” belirlemeyi amaçladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Banka, alım satım hizmetini şimdilik yalnızca Bitcoin için sunuyor. Bunun gelecekte diğer kripto paralara yönelik de genişletileceği belirtiliyor. Bankanın kripto para hizmeti 21 Haziran’da kullanıma açılacak.

BBVA İsviçre’nin Kripto Para Hizmeti

BBVA’nın kripto para hizmeti, bankanın uygulamasıyla tamamen entegre bir Bitcoin yönetim sistemi ile birlikte geliyor. Bu sayede müşteriler, diğer varlıklarının yanında kripto paranın da performans verilerini rahat bir şekilde görebilecekler.

Müşteriler Bitcoin’lerini Euro ve diğer fiat para birimlerine çevirebilecekler. CEO Gómez konu ile ilgili, “Kripto varlıklarının acemi dünyasına bankacılık hizmeti kalitesini getiriyoruz ve bundan gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

BBVA’nın kripto para hizmeti şimdilik yalnızca İsviçre özelinde kullanıma sunulacak. Bununla birlikte, diğer ülkelerde de bankaların kripto para hizmeti sunmasına yönelik yasal altyapı hazırlandığı takdirde BBVA, bu hizmetini küresel ölçekte genişletmeyi amaçlıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar