1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Bankacılık Devi HSBC, Bitcoin ile İlgilenmediğini Açıkladı: Bankaya Göre BTC Çok “Dalgalı”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Avrupalı bankacılık devi HSBC, yüksek dalgalanma seviyesi nedeniyle Bitcoin ile ilgilenmediğini açıkladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Bankacılık devi HBSC, bugün yaptığı açıklamada, bir varlık sınıfı olarak Bitcoin ile ilgilenmediğini belirtti.
  • Bu yılın başlarında banka, MicroStrategy hisselerinin satın alım işlemlerini durdurdu.

HSBC CEO’su Noel Quinn, Reuters’e verdiği demeçte, HSBC’nin bir kripto ticaret masası kurma veya müşterilerine kripto para sunma gibi bir planı bulunmadığını söyledi.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Fazla Dalgalı”

Quinn, “Yüksek volatilite (dalgalanma) göz önüne alındığında, bir varlık sınıfı olarak Bitcoin ile ilgilenmiyoruz. Müşterilerimiz yatırım yapmak isterlerse tabi ki çeşitli araçları kullanarak bunu yapabilir; ancak biz Bitcoin’i servet yönetimi çalışmalarımız kapsamında bir varlık sınıfı olarak tanımlamıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

HSBC’nin duyurusu, Bitcoin’in halihazırda ateş altında olduğu bir zamanda geldi. Bitcoin’in fiyatı son iki hafta özelinde %26 ve %35’lik ciddi kayıplar yaşadı. Bugün 38.000 Dolar seviyesinde seyreden Bitcoin, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 64.500 Dolardan bir hayli uzak görünüyor.

HSBC’nin Kripto Para Geçmişi

Bankacılık devi HSBC, geçtiğimiz aylarda, internetteki en ateşli Bitcoin savunucularından biri haline gelen Michael Saylor liderliğindeki yazılım şirketi MicroStrategy’ye karşı net bir tavır aldı. MicroStrategy, 2020’den bu yana düzenli olarak Bitcoin’e yatırım yapıyor. CEO Saylor, amiral gemisi kripto para için “dijital altın” tanımını kullanıyor.

8 Nisan’da ise HSBC tarafından MicroStrategy ile ilgili çeşitli açıklamalar yapıldı. Söz konusu açıklamalarda banka, “dijital para birimleri ve dijital para birimleri ile ilgili ürünler” politikasını değiştirdiğini duyurdu. Bu politika değişikliği çerçevesinde, banka tarafından MicroStrategy hisselerinin satın alımlarına veya transferlerine izin verilmeyeceği belirtildi.

HSBC, 8 Nisan’da uygulamaya başladığı MicroStrategy hamlesi ile birlikte kriptoya bakış açısının sinyallerini vermişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar