26 Mayıs 2022, Perşembe
17.9 C
İstanbul

Bankacılık Dünyasının Önemli İsmi Parsons, Kripto Endüstrisine Dahil Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Parsons’ın Celo’ya katılması, kıdemli bir banka yöneticisi olarak sahip olduğu deneyim düşünüldüğünde kripto endüstrisi için oldukça önemli bir gelişmedir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Parsons, kripto sektörüne dahil olan ilk büyük bankacılık yöneticilerinden biridir.
  • Parsons’un deneyimleri arasında Time Warner ve LA Clippers CEO’su gibi görevler bulunuyor.
  • Parsons aynı zamanda Rockefeller Vakfı’nın başkanı olarak görev yapıyor.

Bankacılık dünyasından büyük bir isim kripto para endüstrisine dahil oluyor.

Binance indirim kodu

Citigroup Eski Başkanı Parsons, Kripto Firması Celo’nun Yönetim Kuruluna Katıldı

2009 yılında finansal krizin ardından Citigroup’un başkanlık koltuğuna oturan Dick Parsons, cep telefonları için blockchain hizmetlerinde uzmanlaşmış bir girişim olan Celo’nun yönetim kuruluna katılıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Parsons, Citi’deki başarılı görev süresinin bir sonucu olarak iş dünyasında önemli bir figür haline geldi. 2001 yılında Time Warner’da görev yapmaya başlayan CEO, daha sonra L.A. Clippers’da da geçici CEO olarak çalıştı.

Celo sözcüsü tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamaya göre, “Parson, bir sonraki büyük finansal gelişmeden – kripto para – haberdar olmak istediği ve hayırsever çalışmaları için yeni bir çıkış noktası sağlayacağı düşüncesiyle şirkete dahil oldu.” Parsons, kripto parayı finansal katılım için yeni ve önemli bir araç olarak görüyor.

Parsons, Kripto Paraya İnanıyor

Bu yılın başlarında risk sermayesi şirketlerinden 20 milyon Dolar toplayan Celo, Venmo’nun blockchain rakibi olmayı hedefliyor. Şirket, kullanıcıların sadece bir telefon numarası kullanarak kripto ödemelerine erişmesini sağlamak için yenilikçi bir teknoloji geliştiriyor. Bu, özellikle gelişmekte olan ülkelerde kripto para kullanmanın önündeki engelleri azaltabilecek basit ve kullanışlı bir teknolojik gelişme olarak değerlendiriliyor.

Rockefeller Vakfı ve Amerika Caz Vakfı’na da liderlik eden ve önemli hayırseverlik faaliyetleri yürüten Parsons’un Celo yönetim kuruluna dahil olması, Celo’nun savunduğu “tüm insanların refahı için uygun koşullar yaratan bir finansal sistem inşa etme misyonuna” katkı sağlayabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar