12 Ağustos 2022, Cuma
23.7 C
İstanbul

Bankacılık Uygulaması Revolut, Bitcoin Çekme İşlemlerini Başlattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bankacılık uygulaması Revolut, Perşembe günü blog gönderisinde duyurduğu Bitcoin çekme hizmetini kullanıma sundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Artık Bitcoin’inizi Revolut’tan harici bir cüzdana çekebilirsiniz.
  • Müşteriler, bu transfer için bir ağ ücreti ödemek zorundadır.
  • Kripto para, Revolut’un bu yılki planlarının merkezinde yer alıyor.

Revolut, İngiltere’deki müşterileri için Bitcoin’lerini harici cüzdanlara çekme hizmetini başlattığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Duyuru, Perşembe Günü Yanlışlıkla Yapıldı

Artık Revolut kullanıcıları, öncesinde yalnızca kripto alım satımına ve sistem içinde tutmalarına izin veren bankacılık uygulamasından Bitcoin’lerini harici cüzdanlara aktarabilecekler.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Revolut, geçtiğimiz Perşembe günü yanlışlıkla yayınlanan bir blog gönderisi ile bu hizmeti başlatacağını duyurmuş oldu. Her ne kadar gönderi hemen silinse de haberler uygulama kullanıcılarına ulaştı.

Şimdi, uygulamada yapılan büyük bir güncellemenin ardından, aylık 12.99 Euro (18 Dolar) ücret ödeyen müşteriler, kriptolarını Revolut hesaplarından Bitcoin cüzdanlarına taşıyabilirler.

Yine de bazı sınırlamalar bulunuyor. Revolut, yalnızca üç adrese ve ayda 1.000 Euro (1.388 Dolar) sınırında kripto para çekmeye izin veriyor. Öte yandan söz konusu transferler için ilk etapta yalnızca Bitcoin kullanılabilir. Revolut, ilerleyen süreçte önde gelen diğer kripto paralara yönelik de transfer hizmetini genişletmeyi planlıyor.

Revolut Uygulaması, Kripto Dünyası İçin İlklerden Biri Oldu

Merkezi Londra’da bulunan banka, Bitcoin’in kendi alanı dışındaki cüzdanlara çekilmesine izin veren ilk büyük finans kuruluşlarından biri oldu.

Rakipleri ise şimdilik onun gerisinde kalmış görünüyor. Robinhood ilerleyen haftalarda böyle bir hizmet sunmayı planlıyor. Öte yandan PayPal da para çekme işlemlerine henüz izin vermiyor. Rakip bankalardan Starling’in kurucu ortağı Mark Hipperson tarafından kurulan kripto odaklı Ziglu platformu da henüz kripto para çekme transfer işlemlerini desteklemiyor.

Bunun yerine, bu uygulamalarda kripto para satın aldığınızda, gerçek kripto için kullanamayacağınız PayPal veya Robinhood’un kripto hazinesinden bir hisse senedi (IOU) satın almış olursunuz. Bunun nedeni, bu kurumların anonim cüzdanlara para çekme konusunda sıklıkla karşılaşılan kara para aklama ile mücadele düzenlemelerine uymaları gerekliliğidir.

İlgili Haber:  MIT Siber Güvenlik Uzmanları Blok Zinciri Tabanlı Oylama Sistemlerine Güvenmiyor

Binance ve Coinbase gibi kripto-yerel uygulamalar, harici cüzdanlara para çekmeye izin verir. Ancak bunun için genellikle yüksek ücretler alırlar. Binance, Ethereum tabanlı coinlerin çekilmesi için 20 Dolara kadar ücret talep ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar