3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Ünlü CEO: Bankalar 2022’de Bitcoin Ticareti Sunmaya Başlayacak!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Anchorage CEO’su Diogo Monica, bankaların 2022’de Bitcoin başta olmak üzere çeşitli kripto paralarda ticaret imkanı sunmaya başlayacağını söyledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Anchorage CEO’su Diogo Monica kripto para endüstrisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
  • CEO’su, bankaların 2022 sonuna kadar müşterilere Bitcoin ticareti sunmaya başlayacağını öngörüyor.
  • Anchorage ayrıca yakın zaman önce 350 milyon Dolarlık bir finansman turunu duyurdu.

Anchorage CEO’su Diogo Monica kripto para endüstrisi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Binance indirim kodu

Anchorage’den 350 Milyon Dolarlık Finansman Turu

Ocak ayında “federal banka” onayı alan ve bu süreçte hızla büyüyen kripto saklama şirketi Anchorage, varlık yönetimi devi KKR, Goldman Sachs ve diğer önde gelen firmaların katılımıyla 350 milyon Dolarlık bir yatırım turu düzenledi. D Serisi finansman turu, şirketin toplam değerlemesini de 3 milyar Doların üzerine taşıdı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Anchorage CEO’su Diogo Monica finansman turu ile ilgili verdiği röportajda, şirketin elde ettiği gelirleri müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için harcayacağını belirtti.

Bankalar, Bitcoin Ticareti Sunacak

Monica ayrıca 2022 öngörülerinde de çarpıcı noktalara değindi. Ünlü CEO, “Bankalar ve çeşitli kurumlar, 2020’de piyasaya çıkacak çeşitli ürünler oluşturmaya başladı. Bu anlamda bankaların bir sonraki aşamadan itibaren müşterilerine Bitcoin ticareti sunma gibi çeşitli kripto para adımları atacağını düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

CEO’nun bu öngörüsü gerçekleşirse, bankalar ve Visa gibi finans devleriyle sözleşmeler yapmak için elde ettiği “federal banka” tüzüğünden yararlanan Anchorage için de büyük bir nimet olacak. Bu tür sözleşmeler, Anchorage’nin kripto para saklama hizmeti olarak başladığı yolda artık staking ve borç verme işlemleri gibi çeşitli alanlara genişlemesine katkı sağladı.

Anchorage’nin Büyümesi

Diogo’ya göre, staking ve borç verme işleri genişlemeye devam ederken, “kripto saklama” bölümü şirket gelirinin %50’sinden daha azını oluşturuyor. Bu arada Diogo, bankalar DeFi tabanlı getiri hizmetleri gibi ürünler sunmaya çalıştıkça Anchorage için de yeni iş alanlarının ortaya çıkacağını tahmin ediyor.

İlgili Haber:  Kripto Paralar, Dolar’ı Tahtından İndirebilir

Öte yandan Anchorage’nin müşteri tabanı da özel kurumlardan resmi kurumlara doğru bir genişleme yoluna girdi. Şirket, geçen yıl kripto para saklama müşterilerine FDIC ve US Marshals hizmetlerini de ekledi.

Anchorage, Coinbase ve Robinhood gibi kripto para firmaları örneğini takip etme ve halka arz gerçekleştirme planlarının ise olmadığını söyledi. Monica’ya göre, şirketin bilançosu şu anda çok iyi durumda.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar