5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

FDIC Başkanı: “Bankalar, Bitcoin Bulundurmaya Başlayabilir!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

FDIC Başkanı Jelena McWilliams, son olarak yaptığı açıklamada, “Bankalar, Bitcoin ve diğer kripto paraları ellerinde tutabilir; buna izin vermeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • FDIC, OCC ve Federal Rezerv, bankalar için belirlenecek kripto para politikasını koordine etmek için toplanıyor.
  • FDIC Başkanı McWilliams ise bankaların, Bitcoin ve diğer kripto varlıkları elinde tutmasına resmi olarak izin vermek için çalıştığını söylüyor.

ABD’nin önde gelen finansal düzenleyicilerinden biri olan Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) Başkanı Jelena McWilliams, bankaların kendileri ve müşterileri için Bitcoin gibi kripto paraları tutmasına izin vermenin zamanının geldiğine inanıyor.

Binance indirim kodu

“Bankalar, Bitcoin Tutmalı”

Las Vegas’taki Money 20/20 konferansında Reuters ile bir röportaj yapan McWilliams, “Riskleri uygun şekilde yönetip hafifletirken, kripto para alanında bankalara izin vermemiz gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

McWilliams’ın açıklamaları, FDIC, Federal Rezerv (Fed) ve Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) personelinden oluşan kurumlar arası bir ekibin, ABD bankaları için kripto para politikalarını koordine etme çalışmalarını tamamlamaya çalışırken geldi.

McWilliams etkinlikte ayrıca, “Bu kurumlar arası gruptaki amacım, temel olarak bankaların bu varlıkların koruyucusu olarak hareket edebilmeleri, kripto varlıkları ve dijital varlıkları bir tür teminat olarak kullanabilmeleri için bir yol sağlamaktır.” diye ekledi.

Tesla ve MicroStrategy Gibi Örnekler Var

FDIC Başkanı, ekibin, Tesla ve Microstrategy gibi halka açık şirketlerin şu anda yapmakta olduğu “bilançolarında kripto para tutma” süreçlerini de yakından inceleyeceğini belirtti.

Bu açıklamalar biraz “déjà vu” gibi geliyorsa; doğru. Eski başkan Trump döneminde atanan ve aynı zamanda Coinbase eski baş hukuk görevlisi olarak tanınan Brian Brooks yönetimindeki OCC, Haziran 2020’de federal bankaların ve tasarruf birliklerinin müşteriler adına kripto paraların velayetini almasına olanak sağlayan yasalar oluşturmuştu.

İlgili Haber:  Bitcoin'in Uzun Vadeli Geleceğinin Zayıf Olduğu Düşünülüyor

Ancak bu yasalar, Nisan ayında görevi devralan mevcut vekil denetçi Michael Hsu tarafından askıya alındı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar