9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Barbados Metaverse Evreninde Büyükelçilik Açıyor! Hangi Altcoin Kullanılacak?

Önemli Gelişmeler

Karayipler ülkesi Barbados, çok sayıda metaverse şirketiyle birlikte çalışarak dijital olarak bağımsız bir ülke olmayı hedefliyor. Buna rağmen konuyla ilgili halen cevaplanması gereken çok sayıda soru var.

blank

Karayip Ülkesi Barbados, Metaverse Büyükelçiliği ile Diğer Ülkeler ile İlişkileri Geliştirecek

Barbados, Metaverse dünyasında kendisine ait bir büyükelçiliğe sahip olan ilk ülke olacak. Barbados Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanlığı, Pazar günü Decentraland ile bu konuda bir anlaşma imzaladı. Ethereum tabanlı bir sanal gerçeklik platformu olan Decentraland metaverse’ünde sanal arsalar bulunuyor. CoinDesk tarafından alıntılanan bir basın bildirisine göre Barbados, Decentraland’e ek olarak Somnium Space, SuperWorld ve diğer sanal dünya platformları ile de anlaşma imzalama sürecinde bulunuyor.

blank

Bununla birlikte, bu anlaşmaların şu anda ne anlama geldiğinin kestirmek çok mümkün gözükmüyor. Söz konusu basın bildirisinde de projeye dair detayların çoğunun henüz açıklanmadığı itiraf ediliyor. Aynı açıklamada ayrıca bir tür ‘metaverse büyükelçiliği’ tanımlanıyor: “Barbados’un metaverse büyükelçiliği, dünya üzerindeki diğer yönetimler ile karşılıklı ilişkileri geliştirecek aktivitelerin merkezinde yer alacak. Elektronik elçilik servislerinin yanında söz konusu büyükelçilik, tüm meta dünyalardaki teknoloji platformlarının diplomatik standardizasyon hareketinin bir temsilcisi olacak.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ocak ayında açılması planlanan büyükelçilik ile beraber Barbados, dünya üzerinde dijital bir şekilde bağımsız bir ülke olarak nitelendirilebilecek ilk devlet olacak. Barbados’un Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki büyükelçisi H.E. Gabriel Abed’e göre, ülkenin Dışişleri Bakanlığı, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı diğer birçok yetkili kurumu birkaç aydır söz konusu büyükelçilik planını test ediyor.

Abed ayrıca söz konusu sanal büyükelçiliğin, Barbados’un gelecekte planladığı, sanal dünyalar üzerinde daha etkin bir şekilde yer alma konusundaki ekonomi planı için de faydalı olacağını belirtti. Abed ayrıca Barbados hükümetinin bir tür ‘elektronik vize’ uygulamasına da başlamak istediğini belitti. Peki bu ‘elektronik vize’ Barbados’un metaverse üzerindeki toprakları için mi geçerli olacak yoksa gerçek dünyadaki Barbados için mi? Bu tür bir vizeye kimin ihtiyacı olacak ve hangi şartlar sağlandığında bu tür bir vize verilecek. Şu an için Barbados’un sanal dünya üzerinde bir büyükelçilik açmasıyla ilgili olarak cevaplanması gereken birçok soru havada kalmışa benziyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend