Barstool Sports Başkanı, Elindeki Tüm Bitcoin’leri Sattığını Duyurdu

Barstool Spor Başkanı Dave Portnoy, elindeki tüm bitcoinleri sattığı yönünde tweet paylaştı. Ancak başka herhangi bir kripto parayı elinde tutup tutmadığı henüz bilinmiyor.

Haberin Özeti

  • Barstool Sports Kurucusu Dave Portnoy, geçtiğimiz günlerde elindeki bitcoinleri sattığını söyledi.
  • Portnoy, Bitcoin’i bu işe erken dönem giren yatırımcıların daha fazla para kazanmak için ayakta durdukları bir Ponzi şemasına benzetti.
  • Ancak Portnoy henüz kripto paralarla işinin bitmediğini söyledi.

Spor blogu Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy, dün bir podcast’te kripto paralarla ilgili açıklamalarda bulundu ve sektörü “büyük bir saadet zinciri” olarak tanımladı.

Multi milyoner, Ağustos ayı içerisinde kripto piyasasına görkemli bir şekilde giriş yapmıştı. Ancak kripto piyasasındaki değişken yapı Portnoy için bir hafta sürenin ardından fazla gelmeye ve şikayet etmeye başlamıştı. Son olarak dün itibariyle tüm bitcoinlerini sattığını ilan etti. Peki birkaç yeni altcoini halen elinde tutuyor olabilir mi?

“1 Milyon Dolar’dan Fazla Bitcoin’im Vardı”

Kripto yatırımcısı Anthony Pompliano’nın “The Pomp Podcast” adlı yayınında yaptığı açıklamalarda “Şu anda kripto piyasasında hiçbir şeyim yok.” dedi. Portnoy, bir dönem 1 milyon doların üzerinde Bitcoin’e sahip olduğunu ancak sonuç itibariyle hepsini sattığını tekrardan doğruladı.

Portnoy, bu sistemin yalnızca büyük bir saadet zinciri düzeni olduğunu vurgularken, “Yeter ki içeri gir. Çantayı elinde tutan kişi olmak zorunda değilsin” şeklinde konuştu. Kripto para dünyasının borsadan hiçbir farkı olmadığının altını çizen Portnoy, “Herkes kendi kripto parasını pompalıyor.” dedi.

Ancak Bitcoin’in tecrübeli ismi Pompliano, Portnoy’un bu açıklamalarına hemen teslim olmadı ve onun şüphelerine, Bitcoin’in güçlü yönleri de olduğunu işaret ederek karşılık verdi.

“Bitcoin Her Şeyden Daha Güçlü”

“Bitcoin dünyadaki her şeyden daha güçlü.” diyen Pompliano, “Hiçbir hükümet ya da kimse onu hackleyemez çünkü bu dünyadaki en güçlü bilgi işlem ağı Bitcoin’de ve üzerinde her şeyden daha fazla bilgi işlem gücü dolaşmaktadır.” şeklinde konuştu.

  Norveç Hükümeti Dolaylı Olarak 570'den Fazla Bitcoin Tutuyor

Pompliano, uzun vadede kripto paralara yatırım yapılabileceğini öne sürüp, Portnoy’a bu anlamda tavsiyelerde bulundu.

Pompliano’nun argümanları bir dereceye kadar işe yaramış gibi görünüyor çünkü medya kralı Portnoy, kripto pazarına tekrar döneceğine dair söz verdi. Ancak bununla ilgili herhangi bir zaman belirtmedi. O zamana kadar da borsaya ağırlık vereceğini belirtti.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın