Barstool Sports CEO’su Bitcoin Bağışları Toplamaya Başladı

Son güncelleme: 4 ay önce

Barstool Sports’un CEO’su Dave Portnoy, Amerika’nın küçük işletmelerine yardımcı olmak için bir fon başlattı.

Haberin Özeti

  • Barstool Sports CEO’su, 24 Aralık’ta Bitcoin bağışları kabul etmeye başladı.
  • Etkinlik kapsamında, Amerika’nın küçük işletmeleri için 6.7 milyon Dolar değerinde nakit ve kripto para toplandı.
  • Kripto Twitter’ın yaklaşık 500.000 Dolarlık kripto para bağışı da dahil olmak üzere toplam 1 milyon Dolar değerinde katkı sunduğu dile belirtildi.

Barstool Sports’un CEO’su Dave Portnoy, 17 Aralık’tan bu yana, küçük Amerikan işletmelerini kurtarmak için şahin bir hayır kurumu gibi bağış topluyor. Son olarak 6.7 milyon Dolar değerinde nakit ve kripto para toplandığı belirtildi.

Bağışlar, Barstool ürünlerinin satışından ve bireysel bağışlardan elde edilen gelirleri bir araya getiren Barstool Spor Fonu’na gidiyor. Ardından pandemi sırasında hayatta kalmak için mücadele eden küçük aile işletmelerine nakit olarak dağıtılıyor.

24 Aralık’tan Bu Yana Bitcoin Bağışı Toplanıyor

Fonun lansmanından bu yana, Portnoy aralıksız bir şekilde tweet atıyor ve mümkün olan en fazla parayı elde etmek için takipçilerine baskı yapıyor.

Portnoy, 24 Aralık’ta fon için Bitcoin bağışlarını kabul etmeye başladığından bu yana da fazladan bağış toplamak için eski dostlarını ayartmaya çalışıyor.

Konu ile ilgili Portnoy tarafından atılan tweette, “Bitcoin halkının kripto bağışlaması için bir yöntem yaratmamı sağladınız. Bu kadar konuşma yeter. Bitcoin’cilerin ortaya çıkma vakti!” ifadeleri yer aldı.

Ve bu işe yaramış görünüyor.

Kripto Twitter’dan 1 Milyon Dolarlık Bağış

Fon, şu ana kadar yaklaşık 500.000 Dolar değerinde kripto para topladı. Bağışları yöneten yardım platformu The Giving Block’un kurucu ortağı Alex Wilson da miktarı doğruladı.

Ayrıca Kripto Twitter’dan nakit de dahil olmak üzere yaklaşık 1 milyon Dolar bağış toplandığı ifade edildi. Bitcoin boğaları Anthony “Pomp” Pompliano, Cameron ve Tyler Winklevoss, Jason Williams da bağışçılar arasında yer alıyor.

  Ray Dalio, Bitcoin Yatırımı ile İlgili Yeni Fikirler Arıyor

Twitter’da 424.300 takipçisi bulunan Pomp, 10.000 Doların üzerinde bağış yapanlar ile mesajlaşabileceğini belirtti. Konu ile ilgili, “Daha fazla bağış istemek için ayırabileceğim zaman ve çaba umarım devreye girmenin en etkili yolu olur.” dedi.

Pomp, bugün ayrıca, TRON’un çapkın CEO’su Justin Sun’ın da fona bağış yapacağını tweetledi. “Ondan 500.000 Dolarlık bağış istedim. Amerikan küçük işletmeleri için kripto bağışlarının kralı gelecek mi?” diye yazan Pomp’a herhangi bir cevap gelmedi. Sun, henüz Twitter’da hiçbir bağışı onaylamadı.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın