8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Barstool Sports CEO’su Bitcoin Bağışları Toplamaya Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Barstool Sports’un CEO’su Dave Portnoy, Amerika’nın küçük işletmelerine yardımcı olmak için bir fon başlattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Barstool Sports CEO’su, 24 Aralık’ta Bitcoin bağışları kabul etmeye başladı.
  • Etkinlik kapsamında, Amerika’nın küçük işletmeleri için 6.7 milyon Dolar değerinde nakit ve kripto para toplandı.
  • Kripto Twitter’ın yaklaşık 500.000 Dolarlık kripto para bağışı da dahil olmak üzere toplam 1 milyon Dolar değerinde katkı sunduğu dile belirtildi.

Barstool Sports’un CEO’su Dave Portnoy, 17 Aralık’tan bu yana, küçük Amerikan işletmelerini kurtarmak için şahin bir hayır kurumu gibi bağış topluyor. Son olarak 6.7 milyon Dolar değerinde nakit ve kripto para toplandığı belirtildi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bağışlar, Barstool ürünlerinin satışından ve bireysel bağışlardan elde edilen gelirleri bir araya getiren Barstool Spor Fonu’na gidiyor. Ardından pandemi sırasında hayatta kalmak için mücadele eden küçük aile işletmelerine nakit olarak dağıtılıyor.

24 Aralık’tan Bu Yana Bitcoin Bağışı Toplanıyor

Fonun lansmanından bu yana, Portnoy aralıksız bir şekilde tweet atıyor ve mümkün olan en fazla parayı elde etmek için takipçilerine baskı yapıyor.

Portnoy, 24 Aralık’ta fon için Bitcoin bağışlarını kabul etmeye başladığından bu yana da fazladan bağış toplamak için eski dostlarını ayartmaya çalışıyor.

Konu ile ilgili Portnoy tarafından atılan tweette, “Bitcoin halkının kripto bağışlaması için bir yöntem yaratmamı sağladınız. Bu kadar konuşma yeter. Bitcoin’cilerin ortaya çıkma vakti!” ifadeleri yer aldı.

Ve bu işe yaramış görünüyor.

Kripto Twitter’dan 1 Milyon Dolarlık Bağış

Fon, şu ana kadar yaklaşık 500.000 Dolar değerinde kripto para topladı. Bağışları yöneten yardım platformu The Giving Block’un kurucu ortağı Alex Wilson da miktarı doğruladı.

Ayrıca Kripto Twitter’dan nakit de dahil olmak üzere yaklaşık 1 milyon Dolar bağış toplandığı ifade edildi. Bitcoin boğaları Anthony “Pomp” Pompliano, Cameron ve Tyler Winklevoss, Jason Williams da bağışçılar arasında yer alıyor.

İlgili Haber:  Kripto Para Hizmeti de Sunan Yatırım Uygulaması Trade Republic, Finansman Turunda 900 Milyon Dolar Fon Topladı

Twitter’da 424.300 takipçisi bulunan Pomp, 10.000 Doların üzerinde bağış yapanlar ile mesajlaşabileceğini belirtti. Konu ile ilgili, “Daha fazla bağış istemek için ayırabileceğim zaman ve çaba umarım devreye girmenin en etkili yolu olur.” dedi.

Pomp, bugün ayrıca, TRON’un çapkın CEO’su Justin Sun’ın da fona bağış yapacağını tweetledi. “Ondan 500.000 Dolarlık bağış istedim. Amerikan küçük işletmeleri için kripto bağışlarının kralı gelecek mi?” diye yazan Pomp’a herhangi bir cevap gelmedi. Sun, henüz Twitter’da hiçbir bağışı onaylamadı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar