5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Amerikalı Başsavcı: “Kripto Para Kredi Platformları Kapatılmalı!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD – New York Başsavcısı Letitia James bugün yaptığı açıklamada, kayıt dışı kripto para kredi platformlarına yönelik “ek soruşturmalar” başlatılacağını duyurdu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • New York Başsavcısı Letitia James bugün yaptığı açıklamada, kayıt dışı kripto para kredi platformlarına yönelik “ek soruşturmalar” başlatılacağını duyurdu.
  • James bugün eyalette iki adet kayıtsız kripto para kredi platformuna tüm operasyonları durdurma emri verirken; üç platformun da operasyonları hakkında savcılığa bilgi vermesini talep etti.
  • Başsavcı James, bu platformların “faiz getiren hesaplar” sunduğunu ve bu nedenle de New York Martin Yasasına göre menkul kıymetler kategorisine girdiğini vurguladı.

New York Başsavcısı Letitia James bugün eyalette iki adet kayıtsız kripto para kredi platformuna tüm operasyonları durdurma emri verirken; üç platformun da operasyonları hakkında savcılığa bilgi vermesini talep etti.

Binance indirim kodu

İki Kripto Para Kredi Platformu Kapatıldı

James konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında, “Kripto para kredi platformları, tıpkı herkes gibi yasalara uymalıdır. Bu yüzden şimdilik iki kripto şirketini kapatma ve üç tanesinden de detaylı bilgi talep etme kararı aldık.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

New York Başsavcısı, açıklamasında kapatılan kripto kredi kuruluşlarının isimlerini vermese de; yazılı açıklamada “Nexo Letter” ve “Celsius Letter” isimlerinin kullanılması, şirketlerin Nexo ve Celsius Network olduğunu ortaya çıkardı. Operasyonları ile ilgili savcılığa bilgi vermeleri talep edilen diğer üç kripto kredi kuruluşunun hangileri olduğu ise hâlâ bilinmiyor.

Şirketler, Menkul Kıymet Kategorisine Giriyor

Başsavcı, ayrıca, “Bugünün eylemlerinde söz konusu olan kripto para kredi platformları, yatırımcılara sabit veya değişken bir getiri oranı vaat ediyor. Platformlar, bu getirileri, kripto paralarla ticaret yaparak veya daha fazla kredi vererek sağladığını iddia ediyor.” diye ekledi.

İlgili Haber:  Grayscale, Şubat Ayında Çıkarılan Tüm Litecoin'in %80'ini Satın Aldı

Başsavcı James, bu platformların “faiz getiren hesaplar” sunduğunu ve bu nedenle de New York Martin Yasasına göre menkul kıymetler kategorisine girdiğini vurguladı. 1921’de kabul edilen Martin Yasası, başsavcılığa iddia edilen menkul kıymet dolandırıcılığını araştırmak için geniş yetkiler sağlıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar