8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Bored Ape Kurucuları, CryptoPunks ve Meebits Koleksiyonlarının Fikri Mülkiyet Haklarını Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Söylentiler doğru çıktı: Bored Ape Yacht Club’ın sahibi Yuga Labs, CryptoPunks ve Meebits koleksiyonlarının telif haklarını satın aldı. Şirket bu koleksiyonlara sahip olan kişilere tam ticari lisans verecek.

Binance indirim kodu

Sektördeki en büyük ve en değerli NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club’ın arkasındaki şirket olan Yuga Labs, bugün CryptoPunks ve Meebits koleksiyonlarının fikri mülkiyet haklarını Larva Labs’tan satın aldığını duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Yuga Labs ilk olarak, CryptoPunks ve Meebits sahiplerine tam ticari lisans verecek.

Yapılan açıklamada, “Bu satın alma ile Yuga Labs, CryptoPunks ve Meebit markalarına ve logolarına sahip olacak. Yuga Labs bu koleksiyonların, fikri mülkiyet, ticari ve münhasır lisans haklarını bireysel NFT sahiplerine devredecek” denildi.

Geçen yılın Nisan ayında BAYC koleksiyonunu piyasaya süren Yuga Labs, daha önce tüm Bored Ape NFT sahiplerine, sahip oldukları görselleri seçtikleri ticari amaç için kullanmaları için tam lisans vermişti. Girişimciler, markalar ve ünlüler hızla BAYC fenomeninden yararlanmış ve Bored Ape markalı çeşitli projeler başlatmıştı.

CryptoPunks koleksiyonunun yaratıcısı olan Larva Labs, CryptoPunks yatırımcıları arasında bir tartışma kaynağı haline gelen NFT sahiplerine bu tür bir ticari lisansı vermek konusunda isteksizdi. LarvaLabs’ın bu tutumundan dolayı pek çok CryptoPunks sahibi ellerindeki punk NFT’lerini satarak projeyi terk etmişti.

İlgili Haber:  Bored Ape Yacht Club, Bir Saatte 96 Milyon Dolarlık NFT Satışı Gerçekleştirdi

NFT’ler, Ethereum ve benzeri blok zincir ağlarında bulunan benzersiz tokenlerdir ve profil resimleri, müzik dosyaları veya video oyunlar gibi dijital öğeler üzerinde sahiplik göstermek için kullanılır. DappRadar verilerine göre, NFT pazarı 2021’de 23 milyar dolardan fazla artış göstererek geçen yıl adeta patlama yaşadı. Yaklaşık 180.000 dolarlık giriş fiyatıyla BAYC ve CryptoPunks gibi koleksiyonlar, NFT pazarının en popüler ve pahalı koleksiyonları arasında yer alıyor.

Şimdi, her iki koleksiyon da aynı şirket çatısı altında yer alacak.

Ancak Yuga Labs, yaptığı duyuruda odak noktasının Maymunlar (BAYC) üzerinde kalacağını vurguladı. Şirket, “Açık olmak gerekirse: BAYC ekosistemi evrenimizin merkezi olmaya devam edecek” diye tweet attı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar