4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Beeple, NFT’den Kazandığı 53 Milyon Dolarlık Ethereum’u Sattı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

69 milyon Dolara bir NFT eseri satan sanatçı, NFT’lerin bir “balon” olduğunu söylüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Kripto sanatçısı Beeple, Ethereum’daki rekor kıran NFT satışının 53 milyon Dolarlık gelirini aldı ve hızlı bir şekilde ABD Dolarına çevirdi.
  • Sanatçı, daha sonrasında ise mevcut NFT çılgınlığını internet “balonunun” ilk günleriyle karşılaştırdı.
  • Rekor kıran NFT sanat satışı için 53 milyon Dolar değerinde Ethereum (ETH) alan kripto sanatçısı Mike Winkelmann, diğer adıyla Beeple, kripto parasını geleneksel nakit parayla değiştirmek için çok beklemedi.

Beeple, Pazartesi günü The New Yorker’a yaptığı açıklamada, 69.3 milyon Dolarlık satıştan (müzayedecinin ücretleri ve vergileri hariç) kısa bir süre sonra, ETH’nin dalgalanması nedeniyle “korktuğunu” ve kripto parasını ABD Dolarına çevirdiğini belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Beeple, bununla ilgili, “Ben bir kripto uzmanı değilim. Bu saçmalıklardan çok daha önce dijital sanat yapıyordum. Eğer yarın tüm bu NFT işleri ortadan kalkarsa, yine de dijital sanat yapıyor olurum.” dedi.

Beeple’ın NFT resmi, “EVERYDAYS: THE FIRST 5000 DAYS”, 11 Mart’ta Christie müzayede evinde 69.3 milyon Dolarlık rekor bir fiyata satıldı. Sanat eserini NFT koleksiyoncusu Metakovan satın aldı.

NFT’ler Bir Balon mı?

Geçtiğimiz birkaç ay içinde, NFT pazarının popülaritesi arttı. Daha dün, Twitter CEO’su Jack Dorsey ilk tweetini bir NFT olarak 2.9 milyon Dolara sattı.

Geleneksel kripto para tokenlerinin aksine, NFT’lerin her biri benzersiz tanımlama verileri içerir. Bu nedenle, NFT’ler gerçekten türünün tek örneğidir. Beeple’ın 69 milyon Dolarlık sanat eseri gibi herhangi bir dijital ortam parçası bir NFT’ye dönüştürülebilir.

“NFT, İnternet Çılgınlığına Benziyor”

Beeple, NFT sanatından bir servet kazanmış olabilir; ancak fungible olmayan tokenler için çok da iyimser konuşmuyor. Pazar günü Fox News’e konuşan Beeple, NFT fiyatlarının kesinlikle bir balon olduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Yeni Rekor: 1.2 Milyar Dolarlık Bitcoin Ethereum'a Taşındı

Beeple, NFT çılgınlığını internetin ilk günlerine benzeterek, “Dürüst olmak gerekirse, kesinlikle bunun bir balon olduğunu düşünüyorum. Zamanında bir balon vardı. Ve balon patladı. Pek çok zırvayı yok etti ama interneti yok etmedi. Bu yüzden teknolojinin kendisi çok daha uzun ömürlü olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

1 Yorum

  1. Heralde beynini aldırdıktan sonra sanat yapıyor.. Hep dijital sanatla uğraşıyorum diyor, dijitale hayatını vermiş üstüne dijital paradan milyonlar kazanmış ve balon falan diyor..
    Yani cehalet her çok amansız bir hastalık insanı nerede nasıl yakalayacağı belli değil.
    Kağıt paranın yapıldığı kağıdı çok değerli sanıyordur Allah bilir. Paranın ne olduğunu bilmeyenler para hakkında yorum yapıyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
%d blogcu bunu beğendi: