3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Berlin Duvarı, The Sandbox Evreninde Yeniden Oluşturuldu!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Berlin Duvarı, Blockchain VR oyunu The Sandbox üzerinde tüm detaylarına sadık bir şekilde bir NFT koleksiyonu olarak yeniden inşa edildi. Sonrasında ise oyun topluluğu duvarı yıkacak.

Binance indirim kodu

10.316 NFT, The Sandbox Evreninde Piyasaya Sürülecek

Berlin Duvarı, 10.316 gün boyunca Batı Berlin ile Doğu Berlin arasında bir demir perde olarak varlığını sürdürmüştü. Bunu sembolize edecek şekilde 10.316 adet Berlin Duvarı NFT’si, bir NFT koleksiyonu olarak hayata geçirildi. MAUER.digital şirketi, Blockchain tabanlı bir VR oyunu olan The Sandbox ile işbirliğine gitti ve Berlin Duvarı kısa bir süreliğine de olsa yeniden inşa edildi.

Binance indirim kodu

Geniş kapsamlı NFT koleksiyonu piyasaya yavaş yavaş sürülecek ve 2022 yılının ikinci çeyreğinde söz konusu NFT’lerin dağıtımı tamamlanacak. The Sandbox oyunu içerisinde Berlin Duvarı’nın dijital versiyonunu sembolize edecek olan NFT’ler, daha sonra bir seremoni eşliğinde oyuncular tarafından yıkılacak. Ancak panik yapmaya gerek yok. Yayınlanan basın bildirisinde NFT sahiplerinin yalnızca tokenlerine ellerinde tutmakla kalmayacak ayrıca özel Sandbox eşyalarına erişim sağlayabileceği ve buna ek olarak oyundaki özel deneyimlere de katılabileceği açıklandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Söz konusu NFT’ler ayrı ayrı oluşturuldu. Buna ek olarak, ünlü grafitiler gibi bazı nadir öğeler içeren NFT’ler daha nadir bulunuyor ve bu yüzden bu NFT’lerin ileride tekrardan satış değeri olabilir. İlk 2.100 NFT OpenSea üzerinde satışa sunuldu. İkinci partinin ise 18 Aralık Cumartesi günü piyasaya çıkması bekleniyor. Bu yazının yazıldığı anlarda NFT pazarında bir MAUER tokeni için en ucuz fiyat 0.29 ETH olarak yani 1.124 dolar olarak gözleniyor. NFT’ler Ethereum Commit Chain Polygon üzerinde çalışacak. Projenin net gelirinin %51’i hayır işlerine bağışlanacak.

Berlin Duvarı’nın yeniden inşası ve yıkımı, Almanya tarihinin önemli bir olayını yalnızca dijital olarak deneyimlenebilir kılmayacak. The Sandbox CEO’su Sebastien Borget, bu tür projelerin Metaverse dünyasına yeni ziyaretçi akınlarını tetiklemesini umut ediyor: “Tarihi olayların, sanal dünyamız ile fiziksel dünyamız arasında derin bağlantılar oluşturacağına ve yeni kullanıcıların sisteme katılmasını sağlayacağına inanıyoruz.”

İlgili Haber:  Alman Taksi Şirketi Dogecoin ile Ödeme Almaya Başladı

The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) gibi Metaverse projeleri, Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmesinin ardından büyük bir ralli yaşamışlardı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar