29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Bessemer Ventures’a Göre Bitcoin Bir Dönüm Noktasında

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin, kripto paralara yatırım yapan bir dizi yüksek profilli şirket tarafından son haftalarda ilgi odağı haline geldi.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı 2020 yılı boyunca yükseldi ve ocak ayından bu yana yükseliş %60’ın üzerine çıktı. Ancak son çığır açan haber seli Bitcoin’e büyük bir destek veremedi.

Binance indirim kodu

Daha önceki yatırımları arasında bulut iletişim platformu Twilio, görüntü panosu Pinterest, profesyonel ağ LinkedIn ve yayın sitesi Twitch’i sayan Bessemer Ventures, Bitcoin’in “küresel olarak kabul edilen bir varlık sınıfı” olacağına “şiddetle” inandığını söyledi. Yatırım şirketi bunun yanı sıra, kurumsal Bitcoin talebinin “bir dönüm noktasına ulaştığı”nı belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bessemer Ventures, yayınladığı blog yazısında bitcoin’in kripto piyasasındaki tezini vurgulayarak “Bitcoin’in, asimetrik risk profili, kısıtlı miktarda olma özelliği ve dijital bir değer deposu olarak hizmet verebilme yeteneği göz önüne alındığında, küresel olarak kabul gören bir varlık sınıfı haline geleceğine inanıyoruz” dedi.

Dört Bessemer ortağı, yatırımcı ve danışmanı tarafından yazılan yazıda, “Merkez bankası bilançolarının dünya çapında hızla genişlemesiyle, bitcoin ‘dijital altın’ olarak hizmet vermeye ve gelecekteki enflasyona karşı bir koruma sağlamaya hazırlandığı öne sürüldü.

Forbes, bu hafta New York merkezli varlık yöneticisi Stone Ridge’in bir yan kuruluşu olan New York Digital Investment Group (NYDIG) için Bessemer’ın yakın zamanda 50 milyon dolarlık bir bağış toplama turunda yer aldığını açıkladı. 2017 yılında “yasal düzenlemelere uygun hizmetleri kurumsal alana getirmek” için kurulan NYDIG, Stone Ridge’in bugünkü değeri 115 milyon dolara tekabül eden 10.000 bitcoin tokeninin koruyucusu olarak biliniyor.

Bessemer, dijital varlık yöneticisi Grayscale’in bitcoin fonuna çeyreklik girişleri içeren rekor raporunu işaret etti. Bessemer şimdilerde, kısmen NYDIG tarafından “dijital varlıklar için güvenilir bir emanetçi” oluşturmak için yapılan çalışmalar nedeniyle, bitcoin için kurumsal talebin hızlanmasını bekliyor.

İlgili Haber:  Bitfarms, Arjantin’de Hidroelektrik Bitcoin Madenciliği Başlatıyor

Bessemer’e göre, “Yükselen bu varlık sınıfına yönelik kurumsal talep bir dönüm noktasına ulaştı”. “Teknik engeller ve düzenleyici sürtüşmeler, kurumların bu yeni değer depolarına yatırım yapmasını ve yönetmesini şimdiye kadar zorlaştırdı.”

Başka yerlerde, Bessemer, yalnızca son birkaç yılda ortaya çıkan nispeten küçük bitcoin opsiyon pazarının büyümeye devam edeceğini tahmin ediyor.

Bessemer blog yazısında, “Opsiyonlar, bugün bitcoin için ortalama günlük işlem hacminin yalnızca %1’ini oluşturuyor. Bu sayı, hisse senetleri, petrol ve altın gibi daha olgun piyasalarda %20- %25’e kadar çıkıyor. “Bugün hala gelişirken, türev ticareti, kriptodaki en heyecan verici fırsatlardan biri olarak hızla ortaya çıkıyor.”

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar