8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.6 C
İstanbul

Beyaz Saray Eski İletişim Direktörü: Bitcoin İki Yıl İçinde 100.000 Dolara Çıkacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ve kripto paralar, geçtiğimiz sene Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına rağmen, Rus işgali ve makro belirsizlikler karşısında yaşadığı düşüşten bir türlü toparlanamadı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı, yaklaşan olası Fed faiz oranı artışı karşısında 2022’nin başından bu yana neredeyse %20 değer kaybetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Donald Trump’ın geçen yıl bitcoin fonu başlatan Beyaz Saray eski iletişim direktörü Anthony Scaramucci, oldukça cesur bir bitcoin fiyat tahmini yayınladı ve bitcoin’in iki yıl içinde 100.000 dolara ulaşacağını ve nihayetinde 500.000 dolara tırmanacağını belirtti.

Riskten korunma fonu SkyBridge Capital’in kurucusu Scaramucci, yaptığı açıklamada, “Bence Bitcoin 100 milyonun üzerinde cüzdana sahip olacak ve enflasyon riskinden korunmak için kullanılacak, ancak bunun için 5 ila 8 yıla ihtiyaç var. Kriptoya az veya hiç yatırım yapmamak büyük bir hata olur” dedi.

Scaramucci geçen yıl, bitcoin’in 2021’de 100.000 dolara ulaşacağını ve sonra 40.000 dolara düşeceğini tahmin etmişti. Scaramucci’nin bu tahmini tutmadı. Bitcoin geçen sene en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara kadar çıktı.

Bitcoin fiyatı son 24 ay içinde oldukça volatildi. Geçen yıl Ekim ayında neredeyse 70.000 dolara fırlamadan önce Mart 2020’de 4.000 doların altına düşmüştü.

Scaramucci, bu oynaklığı benimsenmenin erken döneminde olmamıza bağlıyor.

“Bitcoin’in %50’den fazla düşüşle çökeceği zamanlar olacak. Ancak, zoom out yapıp uzun vadeli grafiğe bakarsanız, Bitcoin’in 500.000 dolara ulaşmaması için bir neden yok” dedi.

Scaramucci, “ortalama yatırımcının” bitcoin’e “ortalama seviyelerde girmesi” gerektiğini düşündüğünü söyledi. “Böyle bir teknolojiyle başa çıkmanın tek yolu, dolar maliyeti ortalamasını almak ve her ay biraz satın almaktır” dedi.

Bu arada, ABD’deki ve dünyadaki düzenleyiciler, pandemi teşviklerinden dolayı nakit paranın aktığı -geçen yıl toplam değeri yaklaşık 3 trilyon dolara yükselen- kripto pazarını ele almak için acele ediyor. Bazı ülkeler, yatırımcıları korumak için sıkı yeni kripto piyasası düzenlemeleri çağrısında da bulundu.

İlgili Haber:  Seba Bank CEO'sundan Bitcoin için 2022 Fiyat Tahmini Geldi!

Scaramucci, “Zamanla daha soğukkanlı ve daha rasyonel olanlar kazanacak” dedi ve ekledi: “ABD’nin finansal hizmetlerdeki liderliğinden vazgeçmek isteyeceğini düşünmüyorum.”

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar