1 Ekim 2022, Cumartesi
19.6 C
İstanbul

Biden Yönetimi Bu Hafta Bitcoin ve Kriptoyla İlgili Kararname Yayınlayacak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bloomberg’in bildirdiğine göre Biden yönetimi bu hafta kripto paralarla ilgili ülke çapında bir kararname yayınlayacak. Ulusal güvenlik ve regülasyon bu kararnamenin odak noktası olacak.

Binance indirim kodu

Başkan Joe Biden, Bloomberg’in bildirdiğine göre, bu hafta ABD hükümetinin kripto para stratejisini özetleyecek bir yürütme emri imzalamaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

İsminin açıklanmasını istemeyen Beyaz Saray’a yakın kişiler Bloomberg’e yaptığı açıklamalarda, yürürlüğe girecek emrin federal kurumları olası regülasyonları ve ayrıca dijital varlıkların ulusal güvenlik ve ekonomik etkilerini incelemeye yönlendireceğini söyledi. Beyaz Saray’ın kriptoya yaklaşımı, ABD ve müttefiklerinin Rusya’ya yaptırımlar getirmesinin ardından son haftalarda yeniden dikkat çekti ve şirketlerin ve bireylerin kısıtlamalardan kaçmak için kriptoyu kullanabileceklerine dair endişelere yol açtı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Beyaz Saray’dan konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama henüz gelmiş değil.

Biden yönetimi, kuralların net olmamasından dolayı gelen şikayetlerden ötürü Washington’un kripto varlık sınıfına yaklaşımında daha fazla koordine edici bir rol oynama baskısı altında. Bloomberg’in bildirdiğine göre, geçen yıldan beri hazırlığı yapılmakta olan yürütme emri gereğince, hükümet genelindeki federal kurumların yıl içinde dijital tokenlerle ilgili ne yaptıklarını bildirmeleri gerekecek. Kararnameyle birlikte, Dışişleri Bakanlığı’ndan Ticaret Departmanına kadar hükümet genelindeki kurumlarda kripto ile ilgili yeni görev tanımlarının da oluşmaya başlaması bekleniyor.

Beyaz Saray’ın direktifinin ayrıca ABD tarafından ihraç edilecek olası bir merkez bankası dijital para birimi veya CBDC’yi de değerlendirmesi de bekleniyor. Merkez bankası Ocak ayında yayınladığı bir raporda, Çin ve diğer ülkelerin kripto teknolojisini benimsemeye başladığını, bundan dolayı bir ABD CBDC’sinin doların hakimiyetini korumaya yardımcı olabileceğini söyledi. Fed, Ocak ayında yaptığı açıklamada dijital doların finansal sistemi kökünden değiştirebileceğini ancak henüz hazır olmadıklarını belirtmişti.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatı Rekor Seviyeye Ulaşırken Altın Batıyor

Bu arada kripto endüstrisi, dijital varlıkların yaptırımları atlatmak için kullanılabileceği endişeleri nedeniyle yoğun bir incelemeyle karşı karşıya. Bununla birlikte, bazı analistler ve yetkililer, kripto pazarının sınırlı boyutu göz önüne alındığında, kriptonun ne kadar etkili olabileceğini sorguluyorlar.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar