1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Biden’in 1.9 Trilyon Dolarlık Teşvikine Rağmen Bitcoin’de Hareketlenme Olmadı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

ABD dolarının en büyük kripto para üzerindeki baskısının yenilenmesi nedeniyle Bitcoin (BTC) bugün itibariyle 35.000 doların altına düştü. BTC desteği 34.300 dolardan geri çekildi ve 35.300 dolardan işlem görmeye başladı.

Binance indirim kodu

Bitcoin 30.000 dolar seviyesine geri döndü

Cointelegraph Markets ve TradingView’dan gelen veriler, BTC/USD’nin cuma günü 24 saat içerisindeki en düşük seviyesine ulaştığını ve şu ana kadar 34.000 doların destek olarak hareket ettiğini ortaya koydu.

Binance indirim kodu

Önceki gün paritenin, hafta başında oluşan bir aralığa geri dönmeden önce kısa bir süre için 40.000 doları geri aldığı görüldü. En son düşüş, Bitcoin’in 30.000 dolarlık destek ve 40.000 dolarlık kaba tavanlı bu aralıkta devam edeceği varsayımını güçlendirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe attığı bir dizi tweette Bitcoin’in sağlamlaşmasının, büyük itici güç olan 41.500 dolara yükseldikten sonra piyasa için çok sağlıklı olduğunu söyledi.

Bitcoin’in, 40.000 dolar civarındaki kritik direnci reddedildiği için burada bir sıçrama alanına yaklaştığını belirten analist, yukarı doğru ivmenin devam etmesinden önce daha fazla sağlamlaşma gerçeğinden yararlandığının ve tamamen sağlıklı olduğunun altını çizdi.

Yarılanma analizi yukarı yönlü 7 kat potansiyel gösteriyor

Bitcoin için yeni gerileme, başkan seçilen Joe Biden’ın 1.9 trilyon dolarlık koronavirüs teşvik planının arkasından gelen ABD doları para endeksindeki bir artışla aynı zamana denk geldi. Bu ABD doları arz genişlemesinin ciddiyetine rağmen piyasalar genellikle ters korelasyon sergilediği Bitcoin pahasına ABD doları para endeksini yukarı doğru yönlendirerek planlara olumlu tepki veriyor gibi görünüyordu.

Cointelegraph şirket içi analisti Joseph Young, doların birden fazla zaman diliminde kırıldığını ve çok aylık bir destek alanında oldukça güçlü bir toparlanma yaşandığını belirterek durumu özetledi ve bazılarının, bunun Bitcoin, altın ve riskli varlıklar için kötü olduğunu düşündüğünü ifade etti.

İlgili Haber:  Bitcoin Ağı

Young, türev piyasalarda yatırımcıların “dipten satın almasının” fazladan bir baş ağrısına neden olduğunu ve potansiyel olarak bir yardım yükselişini olasılığını azalttığını belirtti.

Zincir içi analitik kaynağı Ecoinometrics ise bunun, daha fazla göze çarpan kazanımlar için kapıyı açık bıraktığını öne sürdü.

Karşılaştırmalı bir grafik ile bir tweetin parçası olarak bu boğa piyasasının 40.000 dolarda durmadığı ve önceki döngülerin büyümesinden yola çıkarak yukarı yönlü 7 katlık bir potansiyelin mevcudiyetini koruduğu kaydedildi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar